Získat nabídku

Hybridní solární elektrárna 3,6 kWp s baterií

Hybridní fotovoltaická elektrárna o výkonu 3,6 kWp je vhodná pro instalaci na střechy běžných rodinných domů. Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám obsahuje hybridní systém navíc LiFePO4 baterie o kapacitě 4,8 kWh.

Fotovoltaická elektrárna ukládá elektřinu do baterií a tím vám zabezpečí výrazné snížení účtů za elektřinu odebranou ze sítě. Je vhodná pro všechny typy celoročně využívaných rodinných domů se spotřebou alespoň 4 MWh ročně.

Lithiové baterie se dobíjejí z fotovoltaických panelů během dne, kdy je dostatek slunečního záření. Panely zároveň vyrábí energii pro okamžitou spotřebu rodinného domu. Pokud panely a baterie nestíhají, plynule se dodá zbytek energie ze sítě. Dům energii z akumulátorů čerpá především během odběrových špiček a v noci, kdy již slunce na panely nesvítí.

Baterie fungují též jako ochrana proti výpadku sítě. Pokud dojde k black-outu, pak střídač automaticky během 10 ms přepne na záložní režim. Váš dům pak "jede" jen z baterií. Při výpadku během dne dům energii odebírá z baterií v kombinaci s FV panely. Přepnutí na nouzový/záložní režim probíhá velmi rychle. Dostatečně rychle na to, aby udrželo v běhu počítače a elektroniku bez přerušení.

Na pořízení hybridní fotovoltaické elektrárny o výkou 3,6 kWp nyní získáte dotaci z programu Nová zelená úsporám ve výši 129 000 Kč. Zákazníci z Ústeckého a Moravskoslezského kraje mají navíc nárok na bonus 12 500 Kč. Vyřízení dotace je součástí ceny a získání dotace smluvně garantujeme.

Hybridní solární elektrárna 3,6 kWp s baterií

Cena 156 000 Kč včetně DPH

Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 156 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 129 000 Kč. Skutečná cena zařízení je 285 000 Kč včetně DPH 15%. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.

Získání dotace garantujeme ve smlouvě

Získání dotace ve výši 129 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.

Na splátky za 2 220 Kč měsíčně

Bankovní úvěr 156 000 Kč na dobu 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9 % p.a., od 5,34 % RPSN.

Baterie je možné rozšiřovat přikoupením dalších modulů

Kapacitu baterií PYLONTECH je možné v budoucnu navýšit přikoupením dalších modulů, každý o kapacitě 2,4 kWh za cenu 27 500 Kč včetně DPH 15%.

Standardní doba dodání

Hotová instalace fotovoltaické elektrárny a vyřízená dotace NZÚ za 12 až 16 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE). Dotace na vašem účtě do 2 měsíců po dokončení montáže FVE.

Solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Návrh řešení a osobní návštěva technika u vás je ZDARMA. Ozveme se během 2 dní.

Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat garantovanou dotaci z programu NZÚ?
Kdy začnou solární panely vyrábět elektřinu pro vás?

Jak funguje hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní střídač GoodWe zpracovává energii ze solárních panelů a dodává elektřinu do rozvodů rodinného domu pro spotřebiče. Přebytky střídač využívá pro dobíjení LiFePO4 baterie.

Pokud je baterie dobitá, pak může ohřívat teplou vodu (pokud je systém touto funkcí vybaven). Poslední, nejméně výhodnou možností je dodávat přebytky do distribuční sítě.

Střídač s bateriemi je umístěn v technické místnosti a energii do rozvodů domu dodává na dvou samostatných okruzích. Jeden okruh je tzv. nejištěný, ten není jištěn proti výpadku dodávek ze sítě.

Druhý okruh je jištěný, střídač společně s baterií funguje na tomto okruhu jako velká UPS, která dodává elektřinu spotřebičům, i když došlo k blackoutu sítě.

Schéma zapojení hybridní solární elektrárny GoodWe EM
Schéma zapojení hybridní solární elektrárny GoodWe EM

Hybridní solární elektrárna vždy upřednostňuje energii z fotovoltaických panelů a z baterií před energií z rozvodné sítě. Systém může být nastaven i tak, že nedodává žádnou energii do sítě.

Je ideální, pokud se veškerá vyrobená elektřina ihned spotřebuje, nebo je uložena do baterií pro pozdější potřebu.

Hybridní střídač GoodWe - energetické centrum vašeho domu

Srdcem fotovoltaického systému je jednofázový hybridní střídač, který je připojený zároveň na baterii a na rozvodnou síť. Střídač uspokojuje energetické potřeby domu. Je naprogramován tak, aby vždy upřednostnil elektřinu z baterií před elektřinou ze sítě. Tím pomáhá šetřit náklady.

Střídač dokáže podle aktuálního odběru plynule "smíchat" elektřinu z baterií s elektřinou ze sítě. Když dojde energie v baterii, automaticky ji odpojí.

Kvalitní modulární LiFePO4 baterie PYLONTECH

Klíčovou součástí hybridního systému je lithiová baterie, kterou během dne dobíjí fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu. Dobíjení baterie řídí hybridní měnič, který je součástí celé sestavy.

Střídač slouží také jako ochrana baterie, jeho úkolem je udržovat baterii v dobré kondici. Kapacitu baterií je možné kdykoliv rozšiřovat přikoupením dalších modulů po 2,4 kWh.

Záruka na baterii je 10 let

Lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) se vyznačuje vysokou účinností, velkou využitelnou kapacitou a dlouhou životností. Akumulátor je možné bezpečně vybíjet až do hloubky 80% nominální kapacity (DoD).

Další výhodou lithiových baterií je vysoký vybíjecí výkon, kterého jsou schopny dosáhnout. Z baterie PYLONTECH je možné získat okamžitý výkon až 10 kW.

Největší výhodou těchto baterií je však jejich dlouhá životnost, která dosahuje 6 000 cyklů při vybíjení z 80% - v běžném provozu by měla vydržet minimálně 16 let! Koncem životnosti baterie je stav, kdy její zbývající kapacita dosahuje 80%.

Hybridní elektrárna jako záloha proti blackoutu

Hybridní solární elektrárna funguje jako záložní zdroj, tedy jako ochrana vašeho domu proti výpadku sítě. Je to taková větší UPS pro váš dům. K výpadku sítě dochází z různých důvodů - vichřice, bouřky, poruchy atp.

Hybridní elektrárna v naší nabídce se dokáže během 10 milisekund přepnout do nouzového (ostrovního) režimu, ve kterém udrží napájet váš dům cca 8 hodin při průměrném stálém odběru 500 W.

Pokud dokážete stálý odběr snížit na 300 Wattů, pak na plně nabitou baterii dům poběží až 13 hodin. Pokud by výpadek sítě trval více dní, budou během dne napájet dům fotovoltaické panely a během noci pojedete na baterii.

Ultra rychlý přechod do nouzového režimu

Přechod do nouzového (záložního) režimu je tak rychlý, že nedojde k výpadku elektroniky nebo počítačů. Během 10 milisekund od výpadku sítě běží spotřebiče na zálohovaném okruhu kompletně na baterii. Tuto změnu ani nezaznamenáte.

Hybridní elektrárna udrží v provozu mrazáky, lednice, oběhová čerpadla u kotlů, komunikační zařízení, televize, rádia, alarm, počítače, servery, osvětlení atp. Zálohovat můžete všechna životně důležitá zařízení.

Pořízení hybridní elektrárny je tedy určitou formou pojištění proti krátkodobým i dlouhodobým výpadkům distribuční sítě.

Hybridní Fotovoltaická elektrárna 3,6 kWp

ParametrHodnota
Špičkový výkon elektrárny3,6 kWp
Připojení fotovoltaické elektrárny1-fázové
Výstupní napětí(230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřinyvlastní spotřeba
Využití přebytkůlithiová baterie
Kapacita baterie4,8 kWh
Typ baterieLiFePO4 (železo-fosfát)
Dodávka přebytků do sítěmožno
Možnost rozšíření o ohřev vodyano
Využití virtuální bateriemožno
Fyzická bateriePylontech US2000B Plus
Váha a rozměry baterie (1 modul)24 kg, 440 x 410 x 89 mm
Počet modulů baterií2 (každý kap. 2,4 kWh)
Rozšiřitelnost bat. o další modulyano, do 2 let
Nouzový režimano, 1-fáz, 10 ms
Fotovoltaické panelyAEG AS-M1443-H
Výkon jednoho FV panelu (STC)450 Wp
Sestava fotovoltaických panelů8 x 450 Wp
Plocha fotovoltaických panelů17,7 m2
Váha solárních panelů na střešemax. 400 kg
Měrné zatížení střechy20 kg/m2
Montážní systémIBC TopFix 200
Vhodná střešní krytinavšechny typy
Solární hybridní střídačGoodWE GW3648D-ES
Přepěťové ochranyDehn
Základní technické parametry fotovoltaické elektrárny

Výnosy hybridní FV elektrárny 3,6 kWp

ParametrHodnota
Špičkový výkon fotovoltaické elektrárny (STC)3,6 kWp
Kapacita lithiových baterií4,8 kWh
Počáteční tolerance výkonu FV elektrárny+0 až +40 Wp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp)3 528 kWh
Úspory energie za rok (85% výroby FVE)2 999 kWh
Prodej přebytků do sítě (15% výroby FVE)529 kWh
Cena energie ze sítě (Ø za 10 let)5,0 Kč/kWh
Cena enertgie dodané do sítě (Ø za 10 let)2,0 Kč/kWh
Roční úspora el. + výnosy za dodávky do sítě14 289 Kč
Prostá návratnost investice (započtená dotace)9,72 let
Úspora CO2 během 30 let105,8 tun
Životnost FV panelů30+ let
Životnost baterií6 000 cyklů / dní
Výnosy fotovoltaické elektrárny

Záruky na hybridní FV elektrárnu 3,6 kWp

ParametrHodnota
Základní výrobková záruka na solární panely12 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelůlineární, 25 let
Minimální výkon FV panelů po 25 letech80 %
Záruka na lithiové baterie10 let
Základní výrobková záruka na měnič napětí10 let
Možnost rozšíření záruky na měnične
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE2 roky
Životnost FV panelů30+ let
Životnost baterie6 000 cyklů / 16+ let
Kapacita baterie po "konci" životnosti80 %
Záruky na fotovoltaickou elektrárnu

Využijete garantovanou dotaci ve výši 129 500 Kč

Hybridní fotovoltaické elektrárny jsou dotovány z programu Nová zelená úsporám v části C.3.6, ze kterého jednorázově získáte 129 000 Kč. Státní dotace vám zaplatí cca 48% investice! Nyní navíc získání dotace smluvně garantujeme.

Vyřízení dotace je zahrnuto v ceně

Nabídková cena obsahuje i vyhotovení všech nezbytných podkladů, posudků a přípravu samotné žádosti o dotaci. O dotaci z programu Nová zelená úsporám je možné požádat kdykoliv.

Nabídka však bude trvat pouze do vyčerpání peněz, které má dotační program k dispozici. Doporučujeme proto s realizací příliš neotálet.

Akumulace není nikdy dost!

Hybridní fotovoltaické elektrárny doporučujeme rozšířit o funkci akumulace přebytků energie do ohřevu teplé vody. Pokud již máte v domě akumulační zásobník na teplou vodu (bojler) a/nebo akumulační nádrž jako součást topného systému, rozšíření je velmi snadné.

Při provozování fotovoltaické elektrárny je cílem maximum vyrobené energie spotřebovat nebo akumulovat pro pozdější využití. Snažíte se pokud možno žádnou energii nedodat do sítě. Protože dodávka do sítě je pro vás velmi nevýhodná.

Ohřev vody je poměrně laciný a účinný způsob akumulace energie, proč tedy vaši elektrárnu o tuto funkci nerozšířit? Obnáší to instalaci regulátoru Wattrouter, jinak vše bude fungovat tak, jak jste zvyklí. Pro akumulaci přebytků elektřiny je využitelný váš stávající zásobník.

Instalace funkce ohřevu TUV zvýši cenu investice o částku 12 500 Kč vč. DPH 15%.

Schéma zapojení hybridní elektrárny GoodWe s ohřevem vody
Schéma zapojení hybridní solární elektrárny s ohřevem vody

Často kladené dotazy

Je pro vás hybridní elektrárna vhodná?

Hybridní solární elektrárna může fungovat na jakémkoliv rodinném domě. Měli byste mít k dispozici střechu orientovanou jižně (jihovýchod až jihozápad) a na ní alespoň 25 m2 prostoru pro fotovoltaické panely. Pokud není dostatek místa na střeše, je možné pro panely využít i jižní fasádu domu. Vaše běžná spotřeba by měla být alespoň 4 000 kWh/rok nebo více.

Může hybridní fotovoltaická elektrárna dodávat do sítě?

Hybridní elektrárna sice umí dodávat elektřinu do distribuční sítě, ale dodávkám do sítě se spíše snažíte vyhnout. Prodej elektřiny je totiž poměrně nevýhodný s výkupní cenou okolo 0,50 Kč/kWh až 1,00 Kč/kWh.

Je možné mít v domě hybridní systém a topit elektřinou?

Hybridní solární elektrárna může fungovat i v domech, kde se topí elektřinou, například tepelným čerpadlem. Avšak spotřeba tepelného čerpadla, elektrokotle, infrapanelů nebo jiného elektrického topného zdroje jde vždy napřímo ze sítě. Elektrické topné systémy mají velkou spotřebu a velký příkon, takže baterie by byla během topné sezóny neustále vybitá a to by jí nesvědčilo. Nebylo by ani příliš výhodné topit elektřinou, kterou jsme před tím uložili do baterie.

Jak si jednofázový střídač rozumí s třífázovým rozvodem domu?

Jednofázový střídač dokáže bez obtíží napájet jednofázové spotřebiče - osvětlení, televize, lednice, mrazáky, oběhová čerpadla, všechny domácí spotřebiče, počítače atp. Při vhodném zapojení jednotlivých fází v domě dokáže i jednofázový střídač obsloužit drtivou většinu vaší spotřeby elektřiny.

Hybridní solární elektrárna 3,6 kWp na klíč

Cena 156 000 Kč včetně DPH

Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 156 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 129 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.

Elektrárnu je možné rozšířit o akumulaci přebytků do ohřevu vody

Pokud ve vaší domácnosti ohříváte nebo plánujete ohřívat vodu v akumulačním zásobníku (bojleru), doporučujeme systém rozšířit o funkci akumulace přebytků do ohřevu TUV. Přebytky do ohřevu teplé vody zajišťuje český regulátor Wattrouter. Po 100% nabití baterií se přebytky vyrobené energie začnou ukládat do teplé vody. Rozšíření obnáší navýšení pořizovací ceny zařízení o 12 500 Kč včetně DPH 15%.

Baterie je možné rozšiřovat přikoupením dalších modulů

Kapacitu baterií PYLONTECH je možné v budoucnu navýšit přikoupením dalších modulů, každý o kapacitě 2,4 kWh za cenu 27 500 Kč včetně DPH 15%.

Získání dotace garantujeme ve smlouvě

Získání dotace ve výši 129 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.

Na splátky za 2 220 Kč měsíčně

Bankovní úvěr 156 000 Kč na dobu 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9 % p.a., od 5,34 % RPSN.

Standardní doba dodání

Hotová instalace fotovoltaické elektrárny a vyřízená dotace NZÚ za 12 až 16 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE). Dotace na vašem účtě do 2 měsíců po dokončení montáže FVE.

Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám

Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na fotovoltaickou elektrárnu je možné čerpat dotaci 129 000 Kč. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc získáte dotační bonus ve výši 10%.

Produkty, které by vás mohly zajímat

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram