Hybridní solární elektrárna 3,54 kWp s baterií

Hybridní solární elektrárna o výkonu 3,54 kWp je vhodná pro instalaci na střechy rodinných domů. Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám obsahuje navíc lithium-iontové (Li-ion) baterie o kapacitě 6,74 kWh.

Lithiové baterie se dobíjejí z fotovoltaických panelů během dne, kdy je dostatek slunečního záření. Panely zároveň vyrábí energii pro okamžitou spotřebu rodinného domu. Z akumulátorů se pak energie čerpá v noci, kdy Slunce na panely nesvítí. Baterie navíc v průběhu celého dne fungují jako ochrana proti výpadku sítě.

Cena 209 525 Kč včetně DPH
Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 209 525 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 105 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Na splátky za 2 973 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,49% RPSN.
Standardní doba dodání
6-8 týdnů včetně vyřízení žádosti o dotaci NZÚ
Hybridní solární elektrárna s akumulátorem li-ion

Hybridní solární elektrárna

Lithiová (li-ion) baterie BMZ ESS 3.0 s kapacitou 6,74 kWh

Lithiová (li-ion) baterie BMZ 6,74 kWh

Zapojení hybridního systému Victron EasySolar

Hybridní systém Victron EasySolar

 

Základní technické údajeVýnosy a návratnostZáruky
Hybridní solární elektrárna (HFVE) 3,54 kWp s baterií 6,74 kWh
Připojení do sítě: jednofázové (230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřiny: vlastní spotřeba v domě, přebytky do baterie

Fotovoltaické panely: 12 x IBC MonoSol 295 Wp
Hybridní měnič napětí: 1 x Victron EasySolar 48 V / 3000 W
Váha a rozměry měniče: 28 kg, 810 x 258 x 218 mm
Baterie: BMZ ESS 3.0, kapacita 6,74 kWh
Váha a rozměry baterie: 95 kg, 638 x 421 x 487 mm
Montážní systém: IBC TopFix 200
Přepěťové ochrany: Dehn

Plocha solárních panelů: 19,8 m2
Vhodné střešní krytiny: všechny typy
Váha solárních panelů na střeše: max. 400 kg

Hybridní solární elektrárna 3,54 kWp s baterií 6,74 kWh
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp): 3 470 kWh
Úspory energie za rok (95% výroby FVE): 3 300 kWh
Cena energie odebírané ze sítě: 4,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření ročních energetických úspor (1. rok): 13 200 Kč
Prostá návratnost investice: 13,0 let
Životnost solární technologie: 30 let
Životnost baterie: 5 000 cyklů = 15 let
Hybridní solární elektrárna 3,54 kWp s baterií 6,74 kWh
Základní výrobková záruka na solární panely: 15 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelů: linerární, min. 80% výkonu po 25 letech
Základní výrobková záruka na měnič napětí: 5 let
Záruka na baterii: 10 let (na aktuální hodnotu baterie)
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE: 2 roky

Chcete solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme profi montážní firmu ve vašem kraji

  • Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
  • Jak můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám?
  • Kdo vám solární panely namontuje a kdy?

 

Jak funguje hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní střídač Victron EasySolar je zapojen na přívodním kabelu, který vede od distribučního elektroměru do vašeho domu. Střídač se umisťuje poblíž hlavního domovního rozvaděče, ze kterého se do střídače vyvede smyčka. Kompaktní zařízení Victron EasySolar obsahuje jak hybridní střídač, tak i solární regulátor, řídící a monitorovací panel a komunikaci. Jde o zařízení, které obsluhuje všechny energetické toky ve vašem domě.

Schéma zapojení hybridní solární elektrárny Victron EasySolar

Schéma zapojení hybridní solární elektrárny Victron EasySolar

Hybridní solární elektrárna vždy upřednostňuje energii z fotovoltaických panelů a z baterií před energií z rozvodné sítě. Střídač je naprogramován tak, že nedodává žádnou energii do sítě. Veškerá vyrobená elektřina musí být buďto ihned spotřebována, nebo uložena do baterií pro pozdější potřebu.

Výnosy fotovoltaické elektrárny

Špičkový výkon HFVE 3,54 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp) 3 470 kWh
Úspory energie za rok (95% výroby FVE) 3 300 kWh
Cena energie ze sítě (tarif D02d) 4,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření ročních energetických úspor (1. rok) 13 200 Kč
Dotace z programu Nová zelená úsporám 105 000 Kč
Návratnost (při růstu cen elektřiny 3% ročně) 13,0 let

Používáme kvalitní německé Li-ion baterie BMZ s kapacitou 6,74 kWh

Klíčovou součástí hybridního systému je lithiová baterie, kterou během dne dobíjí fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu. Dobíjení baterie řídí solární regulátor, který je součástí celé sestavy. Regulátor dobíjení slouží také jako ochrana baterie, jeho úkolem je udržovat baterii v dobré kondici.

Záruka na baterii je 10 let

Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vyznačuje vysokou účinností, velkou využitelnou kapacitou a dlouhou životností. Akumulátor je možné bezpečně vybíjet až do hloubky 80% nominální kapacity (DoD). Další výhodou lithiových baterií je vysoký vybíjecí výkon, kterého jsou schopny dosáhnout. Z baterie BMZ je možné získat okamžitý výkon až 18 kW. Největší výhodou těchto baterií je však jejich dlouhá životnost, která dosahuje 5 000 cyklů – v běžném provozu by měla vydržet minimálně 15 let! Koncem životnosti baterie je stav, kdy její zbývající kapacita dosahuje 60%.

Hybridní střídač Victron – energetické centrum vašeho domu

Srdcem fotovoltaického systému je jednofázový hybridní střídač, který je připojený zároveň na baterii a na rozvodnou síť. Střídač uspokojuje energetické potřeby domu. Je naprogramován tak, aby vždy upřednostnil elektřinu z baterií před elektřinou ze sítě. Tím pomáhá šetřit náklady. Střídač dokáže podle aktuálního odběru plynule „smíchat“ elektřinu z baterií s elektřinou ze sítě. Když dojde energie v baterii, automaticky ji odpojí a dodává elektřinu pouze ze sítě.

Hybridní elektrárna jako záloha proti blackoutu

Hybridní solární elektrárna funguje jako záložní zdroj, tedy jako ochrana vašeho domu proti výpadku sítě. Je to taková větší UPS pro váš dům. K výpadku sítě dochází z různých důvodů – vichřice, bouřky, poruchy atp.

Hybridní elektrárna v naší nabídce se dokáže během 20 milisekund přepnout do nouzového (ostrovního) režimu, ve kterém udrží napájet váš dům cca 10 hodin při průměrném stálém odběru 500 W. Pokud dokážete stálý odběr snížit na 300 Wattů, pak na plně nabitou baterii dům poběží až 16 hodin. Pokud by výpadek sítě trval více dní, budou během dne napájet dům fotovoltaické panely a během noci pojedete na baterii.

Ultra rychlý přechod do nouzového režimu

Přechod do nouzového (záložního) režimu je tak rychlý, že nedojde k výpadku elektroniky nebo počítačů. Během 20 milisekund od výpadku sítě běží dům kompletně na baterii, tuto změnu ani nezaznamenáte. Hybridní elektrárna udrží v provozu mrazáky, lednice, oběhová čerpadla u kotlů, komunikační zařízení, alarm, servery, osvětlení atp. Pořízení hybridní elektrárny je tedy určitou formou pojištění proti krátkodobým i dlouhodobým výpadkům distribuční sítě.

Využijete maximální možnou dotaci 105 000 Kč

Hybridní fotovoltaické elektrárny jsou dotovány z programu Nová zelená úsporám v části C.3.6, ze kterého jednorázově získáte 105 000 Kč. Státní dotace vám zaplatí celou třetinu investice! Ale pozor, tato nabídka je časově omezená.

Vyřízení dotace je zahrnuto v ceně

Nabídková cena obsahuje i vyhotovení všech nezbytných podkladů, posudků a přípravu samotné žádosti o dotaci. O dotaci z programu Nová zelená úsporám je možné požádat kdykoliv. Nabídka však bude trvat pouze do vyčerpání peněz, které má dotační program k dispozici. Doporučujeme proto s realizací příliš neotálet.

Nejjednodušší způsob připojení k síti – mikrozdroj

Tim, že hybridní fotovoltaická elektrárna nedodává žádnou energii do distribuční sítě, můžete elektrárnu k síti připojit ve zjednodušeném řízení. Připojení formou mikrozdroje nevyžaduje souhlas distribuční společnosti a jde jen o oznamovací povinnost při připojení elektrárny do sítě. Žádost o připojení a zejí zprocesování je opět součástí nabídkové ceny.

 

Často kladené dotazy

Je pro vás hybridní elektrárna vhodná?
Hybridní solární elektrárna může fungovat na jakémkoliv rodinném domě. Měli byste mít k dispozici střechu orientovanou jižně (jihovýchod až jihozápad) a na ní alespoň 20 m2 prostoru pro fotovoltaické panely. Pokud není dostatek místa na střeše, je možné pro panely využít i jižní fasádu domu. Vaše běžná spotřeba by měla být 3 500 kWh/rok nebo více.
Může hybridní fotovoltaická elektrárna dodávat do sítě?
Hybridní elektrárna sice umí dodávat elektřinu do distribuční sítě, ale tato funkce je neaktivní. Prodej elektřiny je totiž poměrně nevýhodný s výkupní cenou mezi 0,20 Kč/kWh až 0,40 Kč/kWh. Díky omezení dodávky energie do sítě však získáte výhodu výrazně jednoduššího a levnějšího procesu připojení elektrárny na síť.
Umí hybridní elektrárna ohřívat vodu v bojleru?
Elektřinu vyrobenou fotovoltaickými panely je možné využít v domě na cokoliv, tedy i na ohřev vody v bojleru. Bojler se začne ohřívat v okamžiku, kdy je nabitá baterie a na fotovoltaických panelech je stále přebytek energie. Nemá však smysl ohřívat teplou vodu elektřinou z baterie, to by nebylo efektivní ani výhodné. Proto je zařízení naprogramováno tak, aby ohřevu vody z baterií zabránilo.
Je možné mít v domě hybridní systém a topit elektřinou?
Hybridní solární elektrárna může fungovat i v domech, kde se topí elektřinou, například tepelným čerpadlem. Avšak spotřeba tepelného čerpadla, elektrokotle, infrapanelů nebo jiného elektrického topného zdroje jde vždy napřímo ze sítě. Elektrické topné systémy mají velkou spotřebu a velký příkon, takže baterie by byla během topné sezóny neustále vybitá a to by jí nesvědčilo. Nebylo by ani příliš výhodné topit elektřinou, kterou jsme před tím uložili do baterie.
Jak si jednofázový střídač rozumí s třífázovým rozvodem domu?
Jednofázový střídač dokáže bez obtíží napájet jednofázové spotřebiče – osvětlení, televize, lednice, mrazáky, oběhová čerpadla, všechny domácí spotřebiče, počítače atp. Při vhodném zapojení jednotlivých fází v domě dokáže i jednofázový střídač obsloužit drtivou většinu vaší spotřeby elektřiny.

 

Hybridní solární elektrárna 3,54 kWp na klíč

Cena 209 525 Kč včetně DPH
Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 209 525 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 105 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.

Na splátky za 2 973 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,49% RPSN.
Standardní doba dodání
6-8 týdnů včetně vyřízení žádosti o dotaci NZÚ
Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám
Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na hybridní elektrárnu je možné čerpat dotaci 100 000 Kč + příspěvek 5 000 Kč na projektovou dokumentaci a energetický posudek.

 

Produkty, které by Vás mohly zajímat

Produkt - solární panel IBC PolySol 260CS

Fotovoltaický panel IBC PolySol 260CS

Polykrystalický fotovoltaický panel představuje spolehlivou klasiku, která poskytuje vysokou účinnost, zajímavé záruční podmínky a je k dostání za rozumnou cenu ...
Zobrazit více
Produkt - Solární stringový jednofázový střídač SMA Sunny Boy 2.5

Jednofázový střídač SMA SunnyBoy 2.5

Jednofázový střídač SMA SunnyBoy typu 1VL je zcela novým konceptem měničů největšího světového výrobce. Z těla měniče zcela zmizel display, ...
Zobrazit více
Fotovoltaická elektrárna pro vlastní spotřebu o výkonu 3,12 kWp

FVE pro vlastní spotřebu o výkonu 3,12 kWp

Tato sluneční elektrárna vyrábí elektřinu výhradně pro pokrytí vlastní spotřeby v domě. Elektrárna napájí třífázově všechny elektrické rozvody a spotřebiče ...
Zobrazit více

 

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům