Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp s baterií

Hybridní solární elektrárna o výkonu 3,80 kWp je vhodná pro instalaci na střechy běžných rodinných domů. Oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám obsahuje hybridní systém navíc LiFePO4 baterie o kapacitě 4,8 kWh.

Fotovoltaická elektrárna ukládá elektřinu do baterií a tím vám zabezpečí výrazné snížení účtů za elektřinu odebranou ze sítě. Je vhodná pro všechny typy celoročně využívaných rodinných domů se spotřebou alespoň 4 MWh ročně.

Lithiové baterie se dobíjejí z fotovoltaických panelů během dne, kdy je dostatek slunečního záření. Panely zároveň vyrábí energii pro okamžitou spotřebu rodinného domu.

Pokud panely a baterie nestíhají, plynule se dodá zbytek energie ze sítě. Dům energii z akumulátorů čerpá především během odběrových špiček a v noci, kdy již slunce na panely nesvítí.

Baterie fungují též jako ochrana proti výpadku sítě. Pokud dojde k black-outu, pak střídač automaticky během 10 ms přepne na záložní režim. Váš dům pak „jede“ jen z baterií. Při výpadku během dne dům energii odebírá z baterií v kombinaci s FV panely.

Přepnutí na nouzový/záložní režim probíhá velmi rychle. Dostatečně rychle na to, aby udrželo v běhu počítače a elektroniku bez přerušení.

Na pořízení hybridní fotovoltaické elektrárny o výkou 3,80 kWp nyní získáte dotaci z programu Nová zelená úsporám ve výši 105 000 Kč.

Zákazníci z Ústeckého a Moravskoslezského kraje mají navíc nárok na bonus 10 000 Kč. Vyřízení dotace je součástí ceny a získání dotace smluvně garantujeme.

Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp s baterií

Cena 135 000 Kč včetně DPH
Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 135 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 105 000 Kč. Skutečná cena zařízení je 240 000 Kč včetně DPH 15%. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Získání dotace garantujeme ve smlouvě
Získání dotace ve výši 105 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 1 902 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 6,32% RPSN.
Baterie je možné rozšiřovat přikoupením dalších modulů
Kapacitu baterií PYLONTECH je možné v budoucnu navýšit přikoupením dalších modulů, každý o kapacitě 2,4 kWh za cenu 28 600 Kč bez DPH.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE)

Chcete solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme profi montážní firmu ve vašem kraji

  • Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
  • Jak můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám?
  • Kdo vám solární panely namontuje a kdy?

Parametry hybridní fotovoltaické elektrárny 3,80 kWp

Základní technické údajeVýnosy a návratnostZáruky

Hybridní solární elektrárna (HFVE) 3,80 kWp s baterií 4,8 kWh
Připojení do sítě: jednofázové (230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřiny: vlastní spotřeba v domě, přebytky do baterie

Fotovoltaické panely: 10 x EXE Solar 380 Wp monokrystal
Hybridní měnič napětí: 1 x GoodWe GW3648-EM 48 V / 3600 W
Typ měniče napětí: jednofázový
Váha a rozměry měniče: 17 kg, 347 x 432 x 175 mm
Baterie: PYLONTECH US2000B Plus, 2 moduly, kapacita 2 x 2,4 kWh
Váha a rozměry baterie (1 modul): 24 kg, 440 x 410 x 89 mm
Montážní systém: KRAJIczech
Přepěťové ochrany: Dehn

Plocha solárních panelů: 19,4 m2
Vhodné střešní krytiny: všechny typy
Váha solárních panelů na střeše: max. 400 kg

Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp s baterií 4,8 kWh
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp): 3 724 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE): 3 352 kWh
Úspory energie za rok (80% výroby FVE): 2 979 kWh
Cena energie odebírané ze sítě: 3,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření ročních energetických úspor (1. rok): 10 056 Kč
Prostá návratnost investice: 13,42 let při konstantní ceně el. 3,0 Kč/kWh a podílu vlastní spotřeby 90%
Prostá návratnost investice: 10,06 let při konstantní ceně el. 4,0 Kč/kWh a podílu vlastní spotřeby 90%
Životnost solární technologie: 30 let
Životnost baterie: 6 000 cyklů (při 80% vybití) = min. 16 let

Cena elektřiny z FVE po dobu 30 let: 1,79 Kč/kWh při započítání reinvestice do střídače a nových baterií v 15. roce

Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp s baterií 4,8 kWh
Základní výrobková záruka na solární panely: 15 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelů: linerární, min. 80% výkonu po 25 letech
Základní výrobková záruka na měnič napětí: 5 let
Záruka na provedené práce: 5 let
Záruka na baterii: 6 let
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE: 2 roky

Jak funguje hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní střídač GoodWe zpracovává energii ze solárních panelů a dodává elektřinu do rozvodů rodinného domu pro spotřebiče. Přebytky střídač využívá pro dobíjení LiFePO4 baterie.

Pokud je baterie dobitá, pak může ohřívat teplou vodu (pokud je systém touto funkcí vybaven). Poslední, nejméně výhodnou možností je dodávat přebytky do distribuční sítě.

Střídač s bateriemi je umístěn v technické místnosti a energii do rozvodů domu dodává na dvou samostatných okruzích. Jeden okruh je tzv. nejištěný, ten není jištěn proti výpadku dodávek ze sítě.

Druhý okruh je jištěný, střídač společně s baterií funguje na tomto okruhu jako velká UPS, která dodává elektřinu spotřebičům, i když došlo k blackoutu sítě.

Schéma zapojení hybridní solární elektrárny GoodWe EM
Schéma zapojení hybridní solární elektrárny GoodWe EM

Hybridní solární elektrárna vždy upřednostňuje energii z fotovoltaických panelů a z baterií před energií z rozvodné sítě. Systém může být nastaven i tak, že nedodává žádnou energii do sítě.

Je ideální, pokud se veškerá vyrobená elektřina ihned spotřebuje, nebo je uložena do baterií pro pozdější potřebu.

Výnosy fotovoltaické elektrárny

Špičkový výkon HFVE3,80 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp)3 724 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE)3 352 kWh
Cena energie ze sítě (tarif D02d)4,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření ročních energetických úspor
(1. rok, 90% vlastní spotřeba)
13 408 Kč
Dotace z programu Nová zelená úsporám105 000 Kč
Prostá doba návratnosti
(90% vlastní spotřeba, konstantní cena el. 4,0 Kč/kWh)
10,06 let

Používáme kvalitní modulární LiFePO4 baterie PYLONTECH

Klíčovou součástí hybridního systému je lithiová baterie, kterou během dne dobíjí fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu. Dobíjení baterie řídí hybridní měnič, který je součástí celé sestavy.

Střídač slouží také jako ochrana baterie, jeho úkolem je udržovat baterii v dobré kondici. Kapacitu baterií je možné kdykoliv rozšiřovat přikoupením dalších modulů po 2,4 kWh.

Záruka na baterii je 6 let

Lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) se vyznačuje vysokou účinností, velkou využitelnou kapacitou a dlouhou životností. Akumulátor je možné bezpečně vybíjet až do hloubky 80% nominální kapacity (DoD).

Další výhodou lithiových baterií je vysoký vybíjecí výkon, kterého jsou schopny dosáhnout. Z baterie PYLONTECH je možné získat okamžitý výkon až 10 kW.

Největší výhodou těchto baterií je však jejich dlouhá životnost, která dosahuje 6 000 cyklů při vybíjení z 80% – v běžném provozu by měla vydržet minimálně 16 let! Koncem životnosti baterie je stav, kdy její zbývající kapacita dosahuje 80%.

Hybridní střídač GoodWe – energetické centrum vašeho domu

Srdcem fotovoltaického systému je jednofázový hybridní střídač, který je připojený zároveň na baterii a na rozvodnou síť. Střídač uspokojuje energetické potřeby domu. Je naprogramován tak, aby vždy upřednostnil elektřinu z baterií před elektřinou ze sítě. Tím pomáhá šetřit náklady.

Střídač dokáže podle aktuálního odběru plynule „smíchat“ elektřinu z baterií s elektřinou ze sítě. Když dojde energie v baterii, automaticky ji odpojí.

Hybridní elektrárna jako záloha proti blackoutu

Hybridní solární elektrárna funguje jako záložní zdroj, tedy jako ochrana vašeho domu proti výpadku sítě. Je to taková větší UPS pro váš dům. K výpadku sítě dochází z různých důvodů – vichřice, bouřky, poruchy atp.

Hybridní elektrárna v naší nabídce se dokáže během 10 milisekund přepnout do nouzového (ostrovního) režimu, ve kterém udrží napájet váš dům cca 8 hodin při průměrném stálém odběru 500 W.

Pokud dokážete stálý odběr snížit na 300 Wattů, pak na plně nabitou baterii dům poběží až 13 hodin. Pokud by výpadek sítě trval více dní, budou během dne napájet dům fotovoltaické panely a během noci pojedete na baterii.

Ultra rychlý přechod do nouzového režimu

Přechod do nouzového (záložního) režimu je tak rychlý, že nedojde k výpadku elektroniky nebo počítačů. Během 10 milisekund od výpadku sítě běží spotřebiče na zálohovaném okruhu kompletně na baterii. Tuto změnu ani nezaznamenáte.

Hybridní elektrárna udrží v provozu mrazáky, lednice, oběhová čerpadla u kotlů, komunikační zařízení, televize, rádia, alarm, počítače, servery, osvětlení atp. Zálohovat můžete všechna životně důležitá zařízení.

Pořízení hybridní elektrárny je tedy určitou formou pojištění proti krátkodobým i dlouhodobým výpadkům distribuční sítě.

Využijete garantovanou dotaci ve výši 105 000 Kč

Hybridní fotovoltaické elektrárny jsou dotovány z programu Nová zelená úsporám v části C.3.6, ze kterého jednorázově získáte 105 000 Kč. Státní dotace vám zaplatí cca 40% investice! Nyní navíc získání dotace smluvně garantujeme.

Vyřízení dotace je zahrnuto v ceně

Nabídková cena obsahuje i vyhotovení všech nezbytných podkladů, posudků a přípravu samotné žádosti o dotaci. O dotaci z programu Nová zelená úsporám je možné požádat kdykoliv.

Nabídka však bude trvat pouze do vyčerpání peněz, které má dotační program k dispozici. Doporučujeme proto s realizací příliš neotálet.

Akumulace není nikdy dost!

Hybridní fotovoltaické elektrárny doporučujeme rozšířit o funkci akumulace přebytků energie do ohřevu teplé vody. Pokud již máte v domě akumulační zásobník na teplou vodu (bojler) a/nebo akumulační nádrž jako součást topného systému, rozšíření je velmi snadné.

Při provozování fotovoltaické elektrárny je cílem maximum vyrobené energie spotřebovat nebo akumulovat pro pozdější využití. Snažíte se pokud možno žádnou energii nedodat do sítě. Protože dodávka do sítě je pro vás velmi nevýhodná.

Ohřev vody je poměrně laciný a účinný způsob akumulace energie, proč tedy vaši elektrárnu o tuto funkci nerozšířit? Obnáší to instalaci regulátoru Wattrouter, jinak vše bude fungovat tak, jak jste zvyklí. Pro akumulaci přebytků elektřiny je využitelný váš stávající zásobník.

Instalace funkce ohřevu TUV zvýši cenu investice o částku 11 500 Kč vč. DPH 15%.

Schéma zapojení hybridní elektrárny GoodWe s ohřevem vody
Schéma zapojení hybridní solární elektrárny s ohřevem vody

Často kladené dotazy

Je pro vás hybridní elektrárna vhodná?
Hybridní solární elektrárna může fungovat na jakémkoliv rodinném domě. Měli byste mít k dispozici střechu orientovanou jižně (jihovýchod až jihozápad) a na ní alespoň 25 m2 prostoru pro fotovoltaické panely. Pokud není dostatek místa na střeše, je možné pro panely využít i jižní fasádu domu. Vaše běžná spotřeba by měla být alespoň 4 000 kWh/rok nebo více.
Může hybridní fotovoltaická elektrárna dodávat do sítě?
Hybridní elektrárna sice umí dodávat elektřinu do distribuční sítě, ale dodávkám do sítě se spíše snažíte vyhnout. Prodej elektřiny je totiž poměrně nevýhodný s výkupní cenou mezi 0,20 Kč/kWh až 0,40 Kč/kWh.
Je možné mít v domě hybridní systém a topit elektřinou?
Hybridní solární elektrárna může fungovat i v domech, kde se topí elektřinou, například tepelným čerpadlem. Avšak spotřeba tepelného čerpadla, elektrokotle, infrapanelů nebo jiného elektrického topného zdroje jde vždy napřímo ze sítě. Elektrické topné systémy mají velkou spotřebu a velký příkon, takže baterie by byla během topné sezóny neustále vybitá a to by jí nesvědčilo. Nebylo by ani příliš výhodné topit elektřinou, kterou jsme před tím uložili do baterie.
Jak si jednofázový střídač rozumí s třífázovým rozvodem domu?
Jednofázový střídač dokáže bez obtíží napájet jednofázové spotřebiče – osvětlení, televize, lednice, mrazáky, oběhová čerpadla, všechny domácí spotřebiče, počítače atp. Při vhodném zapojení jednotlivých fází v domě dokáže i jednofázový střídač obsloužit drtivou většinu vaší spotřeby elektřiny.

Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp na klíč

Cena 135 000 Kč včetně DPH
Instalace hybridní elektrárny na klíč stojí 135 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 105 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Systém je možné rozšířit o akumulaci přebytků do ohřevu vody
Pokud ve vaší domácnosti ohříváte nebo plánujete ohřívat vodu v akumulačním zásobníku (bojleru), doporučujeme systém rozšířit o funkci akumulace přebytků do ohřevu TUV. Přebytky do ohřevu teplé vody zajišťuje český regulátor Wattrouter. Po 100% nabití baterií se přebytky vyrobené energie začnou ukládat do teplé vody. Rozšíření obnáší navýšení pořizovací ceny zařízení o 11 500 Kč včetně DPH 15%.
Baterie je možné rozšiřovat přikoupením dalších modulů
Kapacitu baterií PYLONTECH je možné v budoucnu navýšit přikoupením dalších modulů, každý o kapacitě 2,4 kWh za cenu 28 600 Kč bez DPH.
Získání dotace garantujeme ve smlouvě
Získání dotace ve výši 105 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 1 902 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 6,32% RPSN.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření místního provozovatele distribuční sítě (ČEZ, EON, PRE)
Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám
Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na fotovoltaickou elektrárnu je možné čerpat dotaci 105 000 Kč. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc získáte dotační bonus ve výši 10%.

Produkty, které by vás mohly zajímat

Produkt - fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,6 kWp na klíč

Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,6 kWp je určena pro střechy rodinných domů. Vyrobená elektřina se spotřebovává přímo v domě, díky ...
Zobrazit více
Sluneční elektrárna pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

FVE pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

Tato sluneční elektrárna vyrábí elektřinu výhradně pro pokrytí vlastní spotřeby v domě. Elektrárna napájí třífázově všechny elektrické rozvody a spotřebiče ...
Zobrazit více
Monokrystalický fotovoltaický modul EXE Solar o výkonu 380 Wp

Fotovoltaický panel EXE Solar A-EXM 380 Wp

Na střechu rodinného domu si nechcete dát ledajaké fotovoltaické panely. Jednoduše proto, že chcete, aby fotovoltaické panely na vašem domě ...
Zobrazit více
Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům