Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Sluneční elektrárna o výkonu 2,66 kWp je určena pro střechy všech běžných rodinných domů. Vyrobenou elektřinu si spotřebujete přímo ve vašem domě a díky tomu vám vznikne úspora na účtech za elektřinu ze sítě.

Investice do FVE je nejvýhodnější na domech, kde je průměrná nebo vyšší spotřeba elektrické energie. Fotovoltaická elektrárna se vám vyplatí, pokud jste schopni si po celý rok využít vyrobenou elektřinu pro vlastní spotřebu.

V ideálním případě by 100% elektřiny, kterou vyrobí vaše solární panely, měla být využita v rodinném domě. O to se stará zařízení Wattrouter, které je součástí dodávky. Tento regulátor vlastní spotřeby ukládá nevyužitou energii do ohřevu teplé vody v bojleru.

Energii je sice možné dodávat do sítě, ale finančně se to moc nevyplatí. Výkupní cena se pohybuje od 0,20 do 0,40 Kč/kWh. Nejlepší dodávka elektřiny do sítě je za cca 0,80 Kč/kWh při využití služby virtuální baterie. Ale i to je hodně málo na to, aby se dodávka do sítě vyplatila.

Na pořízení sluneční elektrárny o výkonu 2,66 kWp nyní získáte dotaci 60 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. V Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc ještě bonus 10%. Vyřízení dotace je součástí kupní ceny. Úspěšné vyřízení dotace vám smluvně garantujeme.

Pro umístění fotovoltaické elektrárny na váš rodinný dům nepotřebujete licenci, nejedná se o podnikání. Jen vám domluvíme s místním provozovatelem sítě (ČEZ, EON, PRE) podmínky připojení, a to je vše. Výnosy z prodeje přebytků do sítě jsou do výše 10 tis. Kč osvobozené od daně z příjmu a pojištění.

Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Cena 60 000 Kč včetně DPH
Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 60 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 60 000 Kč. Skutečná cena zařízení je 120 000 Kč vč. DPH 15%. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Dotaci garantujeme ve smlouvě
Úspěšné vyřízení dotace ve výši 60 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 867 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,82% RPSN.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE)

Chcete solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme profi montážní firmu ve vašem kraji

  • Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
  • Jak můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám?
  • Kdo vám solární panely namontuje a kdy?

Parametry sluneční elektrárny o výkonu 2,66 kWp

Základní technické údajeVýnosy a návratnostZáruky

Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Připojení do sítě: jednofázové (230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřiny: vlastní spotřeba v domě, akumulace do ohřevu teplé vody, přebytky dodané do sítě

Fotovoltaické panely: 7 x EXE Solar 380 Wp monokrystal
Měnič napětí: 1 x GoodWe GW3000-NS
Typ měniče napětí: jednofázový
Montážní systém: KRAJIczech
Přepěťové ochrany: Dehn
Podpora vlastní spotřeby: Wattrouter ECO + 1x SSR relé

Plocha solárních panelů: 13,6 m2
Vhodné střešní krytiny: všechny typy
Váha solárních panelů na střeše: max. 300 kg

Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp): 2 607 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE): 2 346 kWh
Úspory energie za rok (80% výroby FVE): 2 085 kWh
Cena energie odebírané ze sítě: 3,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření max. ročních energetických úspor (1. rok): 7 821 Kč
Prostá návratnost investice: 8,5 roku při konstantní ceně el. 3,0 Kč/kWh a podílu vlastní spotřeby 90%
Životnost technologie: 30 let

Cena elektřiny z FVE po dobu 30 let: 1,10 Kč/kWh při započítání reinvestice do střídače v 15. roce

Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Základní výrobková záruka na solární panely: 15 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelů: linerární, 80% výkonu po 25 letech
Základní výrobková záruka na měnič napětí: 5 let
Možnost rozšíření záruky na měnič: 10 let
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE: 2 roky

Jak funguje solární elektrárna s akumulací přebytků do vody?

Sluneční elektrárna dodává elektřinu do rozvodů domu, a tím vám pomáhá šetřit na svícení, provozu lednic a mrazáků, mytí nádobí v myčkách, na používání počítačů a televizí, ohřevu vody. Sluneční elektrárna pomáhá ušetřit na všem, co u vás doma během dne spotřebovává elektřinu.

Pokud má elektrárna přebytek, který by mohl odejít do sítě, pak zařízení Wattrouter pomocí SSR relé „přesměruje“ tyto přebytky do bojleru a elektřinou se ohřívá voda. Tato chytrá funkce pomáhá zvyšovat vaše úspory a minimalizovat dodávky přebytků do sítě.

Fotovoltaický systém s využitím přebytků vyrobené elektřiny do teplé vody splňuje podmínky solární dotace Nová zelená úsporám, ze kterého vám na tento typ FVE vyřídíme podporu 60 000 Kč.

Jaké jsou hlavní součásti fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaické elektrárny (FVE) stavíme z kvalitních monokrystalických 72 článkových panelů EXE SOLAR A-EXM MONO o výkonu 380 Wp, které se vyznačují vysokou účinností a velmi výhodně nastavenými záručními podmínkami. Zákazníci oceňují především 15letou záruku na výrobní vady a 25letou lineární záruku na výkon panelů.

Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny s regulátorem Wattrouter
Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny s Wattrouterem

Srdce solární elektrárny je kompaktní jednofázový střídač GoodWe GW3000-NS, který se vyznačuje rozšířenými možnostmi komunikace a monitoringu například pomocí vestavěného WiFi. Výkon elektrárny a mnoho dalších údajů díky tomu můžete pohodlně sledovat na vašem počítači nebo na telefonu.

Wattrouter, geniální český pomocník při ohřevu vody

Pro dosažení co nejvyšších výnosů ze sluneční elektrárny byste měli co nejvíce vyrobené energie spotřebovat přímo v domě. A na druhou stranu co nejméně energie posílat do sítě. Vlastní spotřebu energie pomáhá zvyšovat české zařízení Wattrouter, které je také součástí dodávky.

Wattrouter ECO sleduje aktuální výkon elektrárny a pomocí SSR relé plynule a v potřebné výši připojuje topné těleso v bojleru tak. Tím využívá přebytečnou energii vyrobenou z FVE. Wattrouter má vstup i pro detekci signálu HDO. Díky tomu dokáže pracovat v různých režimech ohřevu vody při nízkém i vysokém tarifu.

Wattrouter ECO sestává z měřícího a řídícího modulu a dále z SSR relé (triaků). Nejčastěji se vše umisťuje do hlavního domovního rozvaděče (pojistková skříň v domě), pokud je v ní ovšem dostatek místa. Pokud není místo v hlavním rozvaděči, lze systém Wattrouter umístit do menšího, podružného rozvaděče. Měřící a řídící modul s SSR je možné rozdělit a umístit každou část do jiného rozvaděče v jiné části domu.

Programovatelný regulátor spotřeby přebytků FVE Wattrouter ECO je kompatibilní se všemi typy topných těles všech výrobců bojlerů a akumulačních nádrží. U jednofázových fotovoltaických elektráren je třeba ohřev vody řešit též jednofázově.

Raději zde znovu zopakujeme, že cílem je co nejvyšší vlastní spotřeba vyrobené energie. Vlastní spotřeba a úspory jsou klíčem k tomu, aby pořízení solární elektrárny bylo pro vás dobrou investicí. Naopak dodávka elektřiny do sítě znamená ztrátu, které se snažíte všemi způsoby vyhnout.

Optimizer Wattrouter ECO pro využití přebytků z fotovoltaické elektrárny
Měřící a řídící moduly Wattrouter ECO a SSR relé pro využití přebytků z fotovoltaické elektrárny

Výnosy fotovoltaické elektrárny

Špičkový výkon FVE2,66 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp)2 607 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE)2 346 kWh
Úspory energie za rok (80% výroby FVE)2 086 kWh
Cena 1 kWh elektřiny ze sítě (průměr tarifů)3,0 Kč
Finanční vyjádření ročních energetických úspor (1. rok, 90% vlastní spotřeba)7 038 Kč
Dotace z programu Nová zelená úsporám60 000 Kč
Prostá doba návratnosti (90% vlastní spotřeba, konstantní cena el. 3,0 Kč/kWh)8,5 let

Často kladené dotazy

Mohu využít dotaci i na rekreační chatu?
Dotace jsou určené pouze pro budovy, které jsou v katastru vedené jako rodinný dům, objekt k bydlení nebo zemědělská usedlost. Dotace na fotovoltaiku jsou také určené výhradně pro elektrárny, které jsou prostřednictvím domu připojeny k distribuční síti. Jakmile je u budovy v katastru uvedeno, že se jedná o stavbu pro rekreaci, tak bohužel nárok na dotaci není. Nic na tom bohužel nezmění ani fakt, že vaši chatu užíváte jako rodinný dům a máte na vaší chatě vedené trvalé bydliště.
Jsou baterie součástí FVE 2,66 kWp?
Baterie součástí této sestavy nejsou. Akumulace přebytků je v této variantě řešena pomocí ohřevu vody ve vašem stávajícím bojleru. Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp se o baterie ani nedá do budoucna rozšířit, protože spolupráci s bateriemi neumožňuje typ střídače. Pokud chcete hybridní fotovoltaickou elektrárnu s baterií, doporučujeme podívat se na další možnosti v naší nabídce fotovoltaických systémů.
Mohu pomocí fotovoltaické elektrárny vytápět dům?
Solární panely libovolného typu nejsou v našich podmínkách vhodné pro vytápění domů. Fotovoltaika nikdy nemůže být primárním zdrojem vytápění, může však být doplňkovým zdrojem, který generuje úspory. Fotovoltaika vám bude skvěle sloužit v přechodných obdobích (jaro, podzim) a během léta. Fotovoltaická elektrárna ušetří náklady na běžné spotřebě domu a zajistí vám teplou vodu od jara do podzimu zdarma.
Je pro provoz FVE nezbytná virtuální baterie?
Virtuální baterie je služba poskytovaná některými dodavateli energie, jde jen o zvýhodněný výkup přebytků, které dodáte do sítě. Tato služba není nutná k provozu elektrárny, nikdo vám ji nebude nutit. V ideálním případě by vaše fotovoltaická elektrárna neměla mít žádné přebytky a tudíž by služba virtuální baterie neměla být vůbec potřeba.
Musím mít pro umístění FV panelů střechu přesně na jih?
Přesně jižní střecha není nutnost. Ideální stav je, pokud má vaše střecha orientaci mezi jihovýchodem a jihozápadem. I východní a západní orientace panelů je možná, i když za cenu ztrát ve výši 15% až 20% na celoročním energetickém výnosu fotovoltaické elektrárny.
Jak mohu svůj dům připravit na instalaci solární elektrárny?
Střechu a střešní krytinu není nutné jakkoliv připravovat. Příprava uvnitř domu spočívá v několika jednoduchých krocích. Je třeba umístit chráničky na protažení kabelů mezi vhodnými místy, zvolit dostatečně prostorný hlavní domovní rozvaděč a pořídit si dostatečně velký bojler s rezervou. Čím větší, tím lepší. Podrobně se přípravě rodinného domu na instalaci sluneční elektrárny věnujeme ve zvláštním článku.
Jaké mám možnosti zužitkovat si vyrobenou elektřinu?
Energii vyrobenou z FVE můžete využít na cokoliv v domě, co běží na elektřinu. Pokud je odběr domu nízký a docházelo by k dodávce do sítě, přichází do hry zařízení Wattrouter. Tento optimizer využití přebytků spíná vhodné spotřebiče, řídí se při tom výší přebytečného výkonu. Tím pomáhá využít vlastní elektřinu ze solární elektrárny. Vhodnými spotřebiči pro umoření přebytků jsou především topná tělesa v bojlerech a akumulačních nádržích otopného systému. Wattrouter dokáže spínat i více zařízení najednou v různých prioritách. Je možné ohřívat více bojlerů, nebo využívat více těles v jedné akumulační nádrži.
Jak mohu využít elektřinu během léta?
Vhodnou možností využití přebytků elektřiny jsou klimatizace, libovolný typ chlazení nebo ohřev a filtrace bazénů. Výhodné jsou spotřebiče s možností odloženého startu. Pračky nebo myčky nádobí mohou být přizpůsobeny pro vstup teplé vody. I to může být výhoda v případě, že máte teplou vodu ohřátou pomocí FVE zadarmo.

Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Cena 60 000 Kč včetně DPH
Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 60 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 60 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Dotaci garantujeme ve smlouvě
Úspěšné vyřízení dotace ve výši 60 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 867 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,82% RPSN.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření místního provozovatele distribuční sítě (ČEZ, EON, PRE)
Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám
Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na fotovoltaickou elektrárnu je možné čerpat dotaci 60 000 Kč. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc získáte dotační bonus ve výši 10%.

Produkty, které by vás mohly zajímat

Hybridní fotovoltaická elektrárna na rodinný dům o výkonu 3,54 kWp

Hybridní solární elektrárna 3,80 kWp s baterií

Energetická nezávislost rodinných domů je konečně na dosah a navíc za rozumnou cenu. Hybridní fotovoltaická elektrárna s výkonem 3,58 kWp ...
Zobrazit více
Sluneční elektrárna pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

FVE pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

Tato sluneční elektrárna vyrábí elektřinu výhradně pro pokrytí vlastní spotřeby v domě. Elektrárna napájí třífázově všechny elektrické rozvody a spotřebiče ...
Zobrazit více
Monokrystalický fotovoltaický modul EXE Solar o výkonu 380 Wp

Fotovoltaický panel EXE Solar A-EXM 380 Wp

Na střechu rodinného domu si nechcete dát ledajaké fotovoltaické panely. Jednoduše proto, že chcete, aby fotovoltaické panely na vašem domě ...
Zobrazit více
Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům