Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Sluneční elektrárna o výkonu 2,66 kWp je určena pro střechy rodinných domů. Vyrobená elektřina se spotřebovává přímo v domě, díky čemuž vzniká úspora na účtech za elektřinu ze sítě.

Investice do FVE je nejvýhodnější na domech, kde je průměrná nebo vyšší spotřeba elektrické energie. Fotovoltaická elektrárna se vám vyplatí, pokud jste schopni si po celý rok využít elektřinu pro vlastní spotřebu.

V ideálním případě by veškerá elektřina, kterou vyrobí vaše solární panely, měla být využita v rodinném domě. O to se stará zařízení Solar iBoost, které je součástí dodávky. Tento optimizér vlastní spotřeby ukládá nespotřebovanou elektřinu do ohřevu teplé vody.

Elektřinu je sice možné dodávat do sítě, ale finančně se to moc nevyplatí. Výkupní cena se pohybuje od 0,20 do 0,40 Kč/kWh. Nejvýhodnější dodávka elektřiny do sítě je za cca 0,80 Kč/kWh při využití služby virtuální baterie.

Na pořízení sluneční elektrárny o výkonu 2,66 kWp nyní získáte dotaci 60 000 Kč z programu Nová zelená úsporám, v Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc ještě 10%. Vyřízení dotace je součástí kupní ceny a získání dotace smluvně garantujeme.

Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Cena 60 000 Kč včetně DPH
Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 60 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 60 000 Kč. Skutečná cena zařízení je 120 000 Kč vč. DPH 15%. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Dotaci garantujeme ve smlouvě
Úspěšné vyřízení dotace ve výši 60 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 867 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,82% RPSN.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření distribuční společnosti

Chcete solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme profi montážní firmu ve vašem kraji

  • Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
  • Jak můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám?
  • Kdo vám solární panely namontuje a kdy?

Parametry sluneční elektrárny o výkonu 2,66 kWp

Základní technické údajeVýnosy a návratnostZáruky

Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Připojení do sítě: jednofázové (230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřiny: vlastní spotřeba v domě, akumulace do ohřevu teplé vody, přebytky dodané do sítě

Fotovoltaické panely: 7 x EXE Solar 380 Wp
Měnič napětí: 1 x GoodWe GW3000-NS
Montážní systém: KRAJIczech
Přepěťové ochrany: Dehn
Podpora vlastní spotřeby: Solar iBoost

Plocha solárních panelů: 13,6 m2
Vhodné střešní krytiny: všechny typy
Váha solárních panelů na střeše: max. 300 kg

Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp): 2 607 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE): 2 346 kWh
Úspory energie za rok (80% výroby FVE): 2 085 kWh
Cena energie odebírané ze sítě: 4,0 Kč/kWh
Finanční vyjádření max. ročních energetických úspor (1. rok): 10 428 Kč
Prostá návratnost investice: 6,3 let při konstantní ceně el. 4,0 Kč/kWh a podílu vlastní spotřeby 90%
Životnost technologie: 30 let
Cena elektřiny z FVE po dobu 30 let: 1,18 Kč/kWh při započítání reinvestice do střídače v 15. roce
Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 2,66 kWp
Základní výrobková záruka na solární panely: 15 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelů: linerární, 80% výkonu po 25 letech
Základní výrobková záruka na měnič napětí: 5 let
Možnost rozšíření záruky na měnič: 10 let a 15let
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE: 2 roky

Jak funguje solární elektrárna s akumulací přebytků do vody?

Sluneční elektrárna dodává elektřinu do rozvodů domu, a tím vám pomáhá šetřit na svícení, provozu lednic a mrazáků, mytí nádobí v myčkách, na používání počítačů a televizí, ohřevu vody. Sluneční elektrárna pomáhá ušetřit na všem, co u vás doma během dne spotřebovává elektřinu.

Pokud má elektrárna přebytek, který by mohl odejít do sítě, pak zařízení Solar iBoost „přesměruje“ tyto přebytky do bojleru a elektřinou se ohřívá voda. Tato chytrá funkce pomáhá zvyšovat vaše úspory a minimalizovat dodávky přebytků do sítě.

Fotovoltaický systém s využitím přebytků vyrobené elektřiny do teplé vody splňuje podmínky solární dotace Nová zelená úsporám, ze kterého vám na tento typ FVE vyřídíme podporu 60 000 Kč.

Jaké jsou hlavní součásti fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaické elektrárny (FVE) stavíme z kvalitních monokrystalických 72 článkových panelů EXE SOLAR A-EXM MONO o výkonu 380 Wp, které se vyznačují vysokou účinností a velmi výhodně nastavenými záručními podmínkami. Zákazníci oceňují především 15letou záruku na výrobní vady a 25letou lineární záruku na výkon panelů.

Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny s optimizerem Solar iBoost
Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny se Solar iBoost

Srdce solární elektrárny je kompaktní jednofázový střídač GoodWe GW3000-NS, který se vyznačuje rozšířenými možnostmi komunikace a monitoringu například pomocí vestavěného WiFi. Výkon elektrárny a mnoho dalších údajů díky tomu můžete pohodlně sledovat na vašem počítači nebo na telefonu.

Pro maximalizaci výnosů ze sluneční elektrárny je potřeba co nejvíce vyrobené energie spotřebovat přímo v domě a co nejméně energie posílat do sítě. Vlastní spotřebu energie pomáhá zvyšovat zařízení Solar iBoost, které je také součástí dodávky. iBoost monitoruje aktuální výkon elektrárny a pomocí triaků je schopen plynule připojovat topné těleso v bojleru tak, aby co nejvíce využil energii vyrobenou z FVE.

Raději zde znovu zopakujeme, že co nejvyšší vlastní spotřeba vyrobené energie a co nejvyšší úspory jsou klíčem k tomu, aby pořízení solární elektrárny bylo pro vás dobrou investicí. Naopak dodávka elektřiny do sítě znamená ztrátu, které se snažíte vyhnout.

Výnosy fotovoltaické elektrárny

Špičkový výkon FVE2,66 kWp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp)2 607 kWh
Úspory energie za rok (90% výroby FVE)2 346 kWh
Úspory energie za rok (80% výroby FVE)2 086 kWh
Cena 1 kWh elektřiny ze sítě (tarif D02d)4,0 Kč
Finanční vyjádření ročních energetických úspor (1. rok, 90% vlastní spotřeba)9 515 Kč
Dotace z programu Nová zelená úsporám60 000 Kč
Prostá doba návratnosti (90% vlastní spotřeba, konstantní cena el. 4,0 Kč/kWh)6,3 let

Často kladené dotazy

Mohu využít dotaci i na rekreační chatu?
Dotace jsou určené pouze pro budovy, které jsou v katastru vedené jako rodinný dům, budova k bydlení nebo zemědělská usedlost. Dotace na fotovoltaiku jsou také určené výhradně pro elektrárny, které jsou prostřednictvím domu připojeny k distribuční síti. Jakmile je u budovy v katastru uvedeno, že se jedná o stavbu pro rodinnou rekreaci, tak bohužel nárok na dotaci není. Nic na tom nezmění ani fakt, že máte na vaší chatě vedené trvalé bydliště.
Jsou baterie součástí FVE 2,66 kWp?
Baterie součástí této sestavy nejsou. Akumulace přebytků je v této variantě řešena pomocí ohřevu vody ve vašem stávajícím bojleru. Tato konkrétní solární elektrárna se o baterie ani nedá do budoucna rozšířit, protože spolupráci s bateriemi neumožňuje typ střídače. Pokud chcete hybridní fotovoltaickou elektrárnu, doporučujeme podívat se na elektrárny s battery boxy v naší nabídce fotovoltaických systémů.
Mohu pomocí fotovoltaické elektrárny vytápět dům?
Solární panely libovolného typu nejsou v našich podmínkách vhodné pro vytápění domů. Fotovoltaika nikdy nemůže být primárním zdrojem vytápění, může být nanejvýš pomocným zdrojem. Během zimy, kdy potřebujete nejvíc topit, tak fotovoltaika vyrábí nejméně energie. A opačně během léta, kdy je potřeba topení nulová, fotovoltaika vyrábí nejvíce. V zimě tedy máte nedostatek energie a v létě přebytky, které nespotřebujete. Fotovoltaika bude skvěle vyrábět od jara do podzimu, vyrobenou energii je vhodné využít na pokrytí běžné spotřeby a ohřevu vody.
Je pro provoz FVE nezbytná virtuální baterie?
Virtuální baterie je služba poskytovaná některými dodavateli energie, jde zjednodušeně o zvýhodněný výkup přebytků, které dodáte do sítě. Tato služba není nutná k provozu elektrárny, nikdo vám ji nebude nutit. V ideálním případě by vaše fotovoltaická elektrárna neměla mít žádné přebytky, a proto ani žádnou virtuální baterii nebudete potřebovat.
Musím mít pro umístění FV panelů střechu přesně na jih?
Přesně jižní střecha není nutnost. Ideální stav je, pokud má vaše střecha orientaci mezi jihovýchodem a jihozápadem. I východní a západní orientace panelů je možná, i když za cenu ztrát ve výši 15% až 20%.
Jak mohu svůj dům připravit na instalaci solární elektrárny?
Střechu a střešní krytinu není nutné jakkoliv připravovat. Příprava uvnitř domu spočívá v několika jednoduchých krocích. Je třeba umístit chráničky na protažení kabelů mezi vhodnými místy, zvolit dostatečně prostorný hlavní domovní rozvaděč a pořídit si bojler s dostatečnou rezervou. Čím větší, tím lepší. Podrobně se přípravě rodinného domu na instalaci sluneční elektrárny věnujeme ve zvláštním článku.
Jaké mám možnosti zužitkovat si vyrobenou elektřinu?
Energii vyrobenou z FVE můžete využít na cokoliv v domě, co běží na elektřinu. Pokud je odběr domu nízký a docházelo by k dodávce do sítě, přichází do hry zařízení Solar iBoost. Tento optimizer využití přebytků spíná vhodné spořebiče, řídí se při tom výší přebytečného výkonu. Tím pomáhá využít vlastní elektřinu ze solární elektrárny. Vhodnými spotřebiči pro umoření přebytků jsou především topná tělesa v bojlerech a akumulačních nádržích otopného systému.
Jak mohu využít elektřinu během léta?
Další možností využití přebytků elektřiny jsou klimatizace, tepelná čerpadla nebo filtrace bazénů. Optimalizér iBoost obsahuje komunikační rozhraní přístupné z počítače nebo z telefonu, pomocí kterého lze kdykoliv nastavit podmínky a limity řízení spotřeby vyrobené elektřiny v domě.

Solární elektrárna o výkonu 2,66 kWp na klíč

Cena 60 000 Kč včetně DPH
Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 60 000 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 60 000 Kč. Sníženou sazbu DPH 15% lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.
Dotaci garantujeme ve smlouvě
Úspěšné vyřízení dotace ve výši 60 000 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.
Na splátky za 867 Kč/měsíčně
Bankovní úvěr na 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 4,9% p.a., od 5,82% RPSN.
Standardní doba dodání
6-12 týdnů dle rychlosti vyjádření distribuční společnosti
Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám
Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na fotovoltaickou elektrárnu je možné čerpat dotaci 60 000 Kč. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc získáte dotační bonus ve výši 10%.

Produkty, které by Vás mohly zajímat

Hybridní fotovoltaická elektrárna na rodinný dům o výkonu 3,54 kWp

Hybridní solární elektrárna 3,58 kWp s baterií

Energetická nezávislost rodinných domů je konečně na dosah a navíc za rozumnou cenu. Hybridní fotovoltaická elektrárna s výkonem 3,58 kWp ...
Zobrazit více
Sluneční elektrárna pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

FVE pro vlastní spotřebu o výkonu 4,13 kWp

Tato sluneční elektrárna vyrábí elektřinu výhradně pro pokrytí vlastní spotřeby v domě. Elektrárna napájí třífázově všechny elektrické rozvody a spotřebiče ...
Zobrazit více
Produkt - solární panel IBC PolySol 260CS

Fotovoltaický panel IBC PolySol 260CS

Polykrystalický fotovoltaický panel představuje spolehlivou klasiku, která poskytuje vysokou účinnost, zajímavé záruční podmínky a je k dostání za rozumnou cenu ...
Zobrazit více
Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům