Získat nabídku

Solární elektrárna o výkonu 2,91 kWp na klíč

Sluneční elektrárna o výkonu 2,91 kWp je určena pro střechy všech běžných rodinných domů. Vyrobenou elektřinu si spotřebujete přímo ve vašem domě a díky tomu vám vznikne úspora na účtech za elektřinu ze sítě.

Investice do FVE je nejvýhodnější na domech, kde je průměrná nebo vyšší spotřeba elektrické energie. Fotovoltaická elektrárna se vám vyplatí, pokud jste schopni si po celý rok využít vyrobenou elektřinu pro vlastní spotřebu.

V ideálním případě by 100 % elektřiny, kterou vyrobí vaše solární panely, měla být využita v rodinném domě. O to se stará zařízení Wattrouter, které je součástí dodávky. Tento regulátor vlastní spotřeby ukládá nevyužitou energii do ohřevu teplé vody v bojleru.

Energii je sice možné dodávat do sítě, ale finančně se to moc nevyplatí. Výkupní cena se pohybuje od 0,50 do 1,00 Kč/kWh. Nejlepší dodávka elektřiny do sítě je za cca 0,80 až 1,50 Kč/kWh při využití služby virtuální baterie. Ale i to je hodně málo na to, aby se dodávka do sítě vyplatila.

Na pořízení sluneční elektrárny o výkonu 2,91 kWp nyní získáte dotaci 52 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. V Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc ještě bonus 10 %. Vyřízení dotace je součástí kupní ceny. Úspěšné vyřízení dotace vám smluvně garantujeme.

Pro umístění fotovoltaické elektrárny na váš rodinný dům nepotřebujete licenci, nejedná se o podnikání. Jen vám domluvíme s místním provozovatelem sítě (ČEZ, EON, PRE) podmínky připojení, a to je vše. Výnosy z prodeje přebytků do sítě jsou do výše 10 tis. Kč osvobozené od daně z příjmu a pojištění.

Solární elektrárna o výkonu 2,91 kWp na klíč

Cena 55 945 Kč včetně DPH

Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 55 945 Kč včetně DPH 15 %. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 55 945 Kč. Skutečná cena zařízení je 111 890 Kč vč. DPH 15 %. Sníženou sazbu DPH 15 % lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.

Dotaci garantujeme ve smlouvě

Úspěšné vyřízení dotace ve výši 55 945 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.

Na splátky za 1 515 Kč měsíčně

Bankovní úvěr 111 890 Kč na dobu 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 6,8 % p.a., od 7,1 % RPSN.

Standardní doba dodání

Hotová instalace fotovoltaické elektrárny a vyřízená dotace NZÚ za 4 až 12 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE). Dotace na vašem účtě do 2 měsíců po dokončení montáže FVE.

Solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Návrh řešení a osobní návštěva technika u vás je ZDARMA. Ozveme se během 2 dní.

Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat garantovanou dotaci z programu NZÚ?
Kdy začnou solární panely vyrábět elektřinu pro vás?

Jak funguje solární elektrárna s akumulací přebytků do vody?

Sluneční elektrárna dodává elektřinu do rozvodů domu, a tím vám pomáhá šetřit na svícení, provozu lednic a mrazáků, mytí nádobí v myčkách, na používání počítačů a televizí, ohřevu vody. Sluneční elektrárna pomáhá ušetřit na všem, co u vás doma během dne spotřebovává elektřinu.

Pokud má elektrárna přebytek, který by mohl odejít do sítě, pak zařízení Wattrouter pomocí SSR relé "přesměruje" tyto přebytky do bojleru a elektřinou se ohřívá voda. Tato chytrá funkce pomáhá zvyšovat vaše úspory a minimalizovat dodávky přebytků do sítě.

Fotovoltaický systém s využitím přebytků vyrobené elektřiny do teplé vody splňuje podmínky solární dotace Nová zelená úsporám, ze kterého vám na tento typ FVE vyřídíme podporu 55 945 Kč.

Hlavní součásti fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické elektrárny (FVE) stavíme z kvalitních monokrystalických 120 článkových panelů AEG AS-M1443-H o výkonu 450 Wp, které se vyznačují vysokou účinností a velmi výhodně nastavenými záručními podmínkami. Zákazníci oceňují především 12letou záruku na výrobní vady a 25letou lineární záruku na výkon panelů.

Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny s regulátorem ukládáním přebytků do ohřevu teplé vody
Schéma zapojení fotovoltaické elektrárny s Wattrouterem

Srdce solární elektrárny je kompaktní jednofázový střídač GoodWe GW3600D-NS, který se vyznačuje rozšířenými možnostmi komunikace a monitoringu například pomocí vestavěného WiFi. Výkon elektrárny a mnoho dalších údajů díky tomu můžete pohodlně sledovat na vašem počítači nebo na telefonu.

Fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,91 kWp

ParametrHodnota
Špičkový výkon elektrárny2,91 kWp
Připojení fotovoltaické elektrárny1-fázové
Výstupní napětí(230 V / 50 Hz)
Využití vyrobené elektřinyvlastní spotřeba
Využití přebytkůohřev teplé vody
Dodávka přebytků do sítěmožno
Možnost rozšíření o bateriene
Využití virtuální bateriemožno
Fotovoltaické panelyDAH 485 Wp
Výkon jednoho FV panelu (STC)485 Wp
Sestava fotovoltaických panelů7 x 485 Wp
Plocha fotovoltaických panelů13,3 m2
Váha solárních panelů na střešemax. 300 kg
Měrné zatížení střechy20 kg/m2
Montážní systémIBC TopFix 200
Vhodná střešní krytinavšechny typy
Solární střídačGoodWE GW3600-D
Přepěťové ochranyDehn
Řízení vlastní spotřebyregulátor WATTrouter
Spínání ohřevu teplé vody1 x SSR relé
Řešení ohřevu vody1-fázově
Ohřev vodybojler nebo aku nádrž
Bojler součástí nabídkyne, možno doplnit
Základní technické parametry fotovoltaické elektrárny

Výnosy fotovoltaické elektrárny 2,91 kWp

ParametrHodnota
Špičkový výkon fotovoltaické elektrárny (STC)2,91 kWp
Počáteční tolerance výkonu FV elektrárny+0 až +30 Wp
Vyrobená energie za rok (980 kWh/kWp)2 646 kWh
Úspory energie za rok (85% výroby FVE)2 249 kWh
Prodej přebytků do sítě (15% výroby FVE)397 kWh
Cena energie ze sítě (Ø za 10 let)5,0 Kč/kWh
Cena energie dodané do sítě (Ø za 10 let)2,0 Kč/kWh
Roční úspora el. + výnosy za dodávky do sítě10 716 Kč
Prostá návratnost investice (započtená dotace)10,3 let
Úspora CO2 během 30 let79,4 tun
Životnost FV panelů30+ let
Výnosy fotovoltaické elektrárny

Záruky na FV elektrárnu o výkonu 2,91 kWp

ParametrHodnota
Základní výrobková záruka na solární panely12 let
Záruka na výkon fotovoltaických panelůlineární, 25 let
Minimální výkon FV panelů po 25 letech80 %
Základní výrobková záruka na měnič napětí5 let
Možnost rozšíření záruky na měničano, max. 10 let
Výrobková záruka ostatních komponentů FVE2 roky
Životnost FV panelů30+ let
Záruky na fotovoltaickou elektrárnu

Wattrouter, pomocník při ohřevu vody

Pro dosažení co nejvyšších výnosů ze sluneční elektrárny byste měli co nejvíce vyrobené energie spotřebovat přímo v domě. A na druhou stranu co nejméně energie posílat do sítě. Vlastní spotřebu energie pomáhá zvyšovat české zařízení Wattrouter, které je také součástí dodávky.

Wattrouter ECO sleduje aktuální výkon elektrárny a pomocí SSR relé plynule a v potřebné výši připojuje topné těleso v bojleru tak. Tím využívá přebytečnou energii vyrobenou z FVE. Wattrouter má vstup i pro detekci signálu HDO. Díky tomu dokáže pracovat v různých režimech ohřevu vody při nízkém i vysokém tarifu.

Wattrouter ECO sestává z měřícího a řídícího modulu a dále z SSR relé (triaků). Nejčastěji se vše umisťuje do hlavního domovního rozvaděče (pojistková skříň v domě), pokud je v ní ovšem dostatek místa. Pokud není místo v hlavním rozvaděči, lze systém Wattrouter umístit do menšího, podružného rozvaděče. Měřící a řídící modul s SSR je možné rozdělit a umístit každou část do jiného rozvaděče v jiné části domu.

Programovatelný regulátor spotřeby přebytků FVE Wattrouter ECO je kompatibilní se všemi typy topných těles všech výrobců bojlerů a akumulačních nádrží. U jednofázových fotovoltaických elektráren je třeba ohřev vody řešit též jednofázově.

Raději zde znovu zopakujeme, že cílem je co nejvyšší vlastní spotřeba vyrobené energie. Vlastní spotřeba a úspory jsou klíčem k tomu, aby pořízení solární elektrárny bylo pro vás dobrou investicí. Naopak dodávka elektřiny do sítě znamená ztrátu, které se snažíte všemi způsoby vyhnout.

Optimizer Wattrouter ECO pro využití přebytků z fotovoltaické elektrárny
Měřící a řídící moduly Wattrouter ECO a SSR relé pro využití přebytků z fotovoltaické elektrárny

Často kladené dotazy

Mohu využít dotaci i na rekreační chatu?

Dotace jsou určené pouze pro budovy, které jsou v katastru vedené jako rodinný dům, objekt k bydlení nebo zemědělská usedlost. Dotace na fotovoltaiku jsou také určené výhradně pro elektrárny, které jsou prostřednictvím domu připojeny k distribuční síti. Jakmile je u budovy v katastru uvedeno, že se jedná o stavbu pro rekreaci, tak bohužel nárok na dotaci není. Nic na tom bohužel nezmění ani fakt, že vaši chatu užíváte jako rodinný dům a máte na vaší chatě vedené trvalé bydliště.

Jsou baterie součástí FVE 2,91 kWp?

Baterie součástí této sestavy nejsou. Akumulace přebytků je v této variantě řešena pomocí ohřevu vody ve vašem stávajícím bojleru. Solární elektrárna o výkonu 2,91 kWp se o baterie ani nedá do budoucna rozšířit, protože spolupráci s bateriemi neumožňuje typ střídače. Pokud chcete hybridní fotovoltaickou elektrárnu s baterií, doporučujeme podívat se na další možnosti v naší nabídce fotovoltaických systémů.

Mohu pomocí fotovoltaické elektrárny vytápět dům?

Solární panely libovolného typu nejsou v našich podmínkách vhodné pro vytápění domů. Fotovoltaika nikdy nemůže být primárním zdrojem vytápění, může však být doplňkovým zdrojem, který generuje úspory. Fotovoltaika vám bude skvěle sloužit v přechodných obdobích (jaro, podzim) a během léta. Fotovoltaická elektrárna ušetří náklady na běžné spotřebě domu a zajistí vám teplou vodu od jara do podzimu zdarma.

Je pro provoz FVE nezbytná virtuální baterie?

Virtuální baterie je služba poskytovaná některými dodavateli energie, jde jen o zvýhodněný výkup přebytků, které dodáte do sítě. Tato služba není nutná k provozu elektrárny, nikdo vám ji nebude nutit. V ideálním případě by vaše fotovoltaická elektrárna neměla mít žádné přebytky a tudíž by služba virtuální baterie neměla být vůbec potřeba.

Musím mít pro umístění FV panelů střechu přesně na jih?

Přesně jižní střecha není nutnost. Ideální stav je, pokud má vaše střecha orientaci mezi jihovýchodem a jihozápadem. I východní a západní orientace panelů je možná, i když za cenu ztrát ve výši 15% až 20% na celoročním energetickém výnosu fotovoltaické elektrárny.

Jak mohu svůj dům připravit na instalaci solární elektrárny?

Střechu a střešní krytinu není nutné jakkoliv připravovat. Příprava uvnitř domu spočívá v několika jednoduchých krocích. Je třeba umístit chráničky na protažení kabelů mezi vhodnými místy, zvolit dostatečně prostorný hlavní domovní rozvaděč a pořídit si dostatečně velký bojler s rezervou. Čím větší, tím lepší. Podrobně se přípravě rodinného domu na instalaci sluneční elektrárny věnujeme ve zvláštním článku.

Jaké mám možnosti zužitkovat si vyrobenou elektřinu?

Energii vyrobenou z FVE můžete využít na cokoliv v domě, co běží na elektřinu. Pokud je odběr domu nízký a docházelo by k dodávce do sítě, přichází do hry zařízení Wattrouter. Tento optimizer využití přebytků spíná vhodné spotřebiče, řídí se při tom výší přebytečného výkonu. Tím pomáhá využít vlastní elektřinu ze solární elektrárny. Vhodnými spotřebiči pro umoření přebytků jsou především topná tělesa v bojlerech a akumulačních nádržích otopného systému. Wattrouter dokáže spínat i více zařízení najednou v různých prioritách. Je možné ohřívat více bojlerů, nebo využívat více těles v jedné akumulační nádrži.

Jak mohu využít elektřinu během léta?

Vhodnou možností využití přebytků elektřiny jsou klimatizace, libovolný typ chlazení nebo ohřev a filtrace bazénů. Výhodné jsou spotřebiče s možností odloženého startu. Pračky nebo myčky nádobí mohou být přizpůsobeny pro vstup teplé vody. I to může být výhoda v případě, že máte teplou vodu ohřátou pomocí FVE zadarmo.

Solární elektrárna o výkonu 2,91 kWp na klíč

Cena 55 945 Kč včetně DPH

Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč stojí 55 945 Kč včetně DPH 15%. Od uvedené ceny už je odečtena dotace NZÚ ve výši 55 945 Kč. Skutečná cena zařízení je 111 890 Kč vč. DPH 15 %. Sníženou sazbu DPH 15 % lze uplatnit v případě instalace na rodinný dům.

Dotaci garantujeme ve smlouvě

Úspěšné vyřízení dotace ve výši 55 945 Kč vám nyní garantujeme přímo ve smlouvě o dílo. V případě, že vám dotaci nevyřídíme, zaplatíme vám ji z vlastní kapsy.

Na splátky za 1 515 Kč měsíčně

Bankovní úvěr 111 890 Kč na dobu 84 měsíců (7 let) s úrokovou mírou od 6,8 % p.a., od 7,1 % RPSN.

Standardní doba dodání

Hotová instalace fotovoltaické elektrárny a vyřízená dotace NZÚ za 4 až 12 týdnů dle rychlosti vyjádření místní distribuční společnosti (ČEZ, EON, PRE). Dotace na vašem účtě do 2 měsíců po dokončení montáže FVE.

Splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám

Tento produkt splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám. Na fotovoltaickou elektrárnu je možné čerpat dotaci 55 945 Kč. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji navíc získáte dotační bonus ve výši 10 %.

Produkty, které by vás mohly zajímat

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram