Získat nabídku

Fotovoltaika

Jak se oceňují střešní fotovoltaické elektrárny?

31.1.2024 | v sekci:
Při prodeji nemovitostí s fotovoltaickou elektrárnou jejich majitelé mnohdy vůbec netuší, jakou zbytkovou hodnotu má elektrárna a jakou cenu si za její prodej mohou říct. Velmi často ocenit FVE neumí ani realitní makléři. Někteří dokonce fotovoltaickou elektrárnu mylně považují za překážku v prodeji domu.

Fotovoltaika - často kladené dotazy

12.12.2023 | v sekci:
Slovník pojmů a často kladené otázky (FAQ) o solárních panelech, budování fotovoltaických elektráren, připojování k distribuční síti a sdílení elektřiny. Najdete zde informace o síťových, hybridních a ostrovních systémech, akumulátorech a solárních střídačích.

Splňujete podmínky dotace Nová zelená úsporám?

Příspěvek až 225 000 Kč z dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat, pokud jste majitelem rodinného domu. Peníze dostanete na realizaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 10 kWp s akumulací i bez. Přebytky elektřiny můžete "ukládat" do ohřevu teplé vody nebo do lithiových baterií.

Jak funguje střešní fotovoltaická elektrárna?

21.11.2023 | v sekci:
Co umí fotovoltaická elektrárna a jaké jsou její součásti? Jak můžete optimalizovat vlastní spotřebu elektřiny v rodinném domě? Jak se solární elektrárny připojují do sítě a jakou administrativu to obnáší? Potřebujete pro provoz solární elektrárny nějaké povolení nebo licenci?

Optimální orientace a sklon solárních panelů

20.10.2023 | v sekci:
V dobách drahých fotovoltaických panelů a dotovaných výkupních cen prahli investoři po co nejvyšší roční výrobě. Nízké výkupní ceny elektřiny a nízké ceny solárních panelů naopak velí maximalizovat využití vyrobené elektřiny pro vlastní spotřebu v rodinném nebo bytovém domě.

Jak umístit na váš dům solární panely?

10.10.2023 | v sekci:
Pro instalaci fotovoltaických panelů vždy hledejte nejvíce osluněnou část vašeho rodinného domu. Kromě střechy můžete fotovoltaiku umístit na fasádu budovy nebo balkóny. Z panelů můžete vytvořit na domě markýzu, která poskytuje zastínění obytných prostor. A pokud nemáte místo na domě, můžete využít pozemek kolem domu. Máte také možnost vytvořit fotovoltaický plot.

Stát rozdává lukrativní dotace na fotovoltaiku

Program Nová zelená úsporám stále přispívá lidem na pořízení fotovoltaické elektrárny na rodinný dům. Majitelé rodinných domů mohou získat neuvěřitelných 220 000 Kč. Jaké typy fotovoltaických systémů jsou podporovány a co musíte splnit pro získání příspěvku?

Jak připravit dům na instalaci FV elektrárny?

11.9.2023 | v sekci:
Pokud stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, určitě proveďte přípravu na instalaci FVE. Včasná příprava je poměrně jednoduchá a laciná. Díky ní si ušetříte mnoho komplikací v okamžiku, kdy se rozhodnete solární panely na vaši střechu skutečně umístit.

Fotovoltaické elektrárny jsou osvobozené od daní

20.8.2023 | v sekci:
Skvělá zpráva pro všechny zájemce o vlastní fotovoltaickou elektrárnu na rodinném nebo bytovém domě. Příjmy z provozování fotovoltaických elektráren o výkonu do 50 kWp jsou osvobozené od daně z příjmu. Osvobození se vztahuje na příjmy z prodeje přebytků elektřiny do sítě do 30 tis. Kč.

Kolik stojí fotovoltaická elektrárna?

29.5.2023 | v sekci:
Zákazníci se nás často ptají, co je součástí ceny instalace sluneční elektrárny na klíč? Co vše zahrnuje kalkulace ceny FVE, kterou vidíte v našich nabídkách? Jaký vliv na cenu instalace má dotace Nová zelená úsporám? A jak se počítá návratnost investice?

Potřebujete stavební povolení na montáž FVE?

4.5.2023 | v sekci:
Zajímá vás, zda musíte mít podle platného zákona na střešní instalaci fotovoltaických panelů ohlášku nebo stavební povolení? Jak řešit instalaci solárních elektráren v CHKO nebo v zónách památkové ochrany? Kdy potřebujete územní rozhodnutí nebo územní souhlas?

Jak správně poptávat solární elektrárnu?

21.4.2023 | v sekci:
Pokud poptáváte instalaci fotovoltaické elektrárny na váš dům, pak byste měli vypadat před potenciálním dodavatelem jako expert. Máte pak větší šanci, že se vám nebude vybraná firma snažit prodat něco, co nechcete.

Jak funguje ostrovní fotovoltaický systém?

10.4.2023 | v sekci:
Co je to ostrovní (off-grid) fotovoltaický systém a z jakých komponentů se skládá? Jaké jsou typy ostrovních fotovoltaických systémů? Jak se zapojuje regulátor dobíjení, k čemu slouží měnič a jak se dimenzuje kapacita solárních baterií?

Jak velkou fotovoltaickou elektrárnu potřebujete?

1.7.2020 | v sekci:
Kolik fotovoltaických panelů musí ležet na střeše rodinného domu, aby vyrobily dostatek energie pro pokrytí vaší spotřeby? Jak velká fotovoltaická elektrárna se vejde na vaši střechu? Jaká velikost FVE je povolená, abyste neztratili nárok na dotace?

Získejte až 50% dotaci na fotovoltaiku pro firmy

29.8.2016 | v sekci:
Solární elektrárna je pro firmy skvělým nástrojem dosahování úspor nákladů na energie. Provoz většiny firem a průmyslových podniků kopíruje denní dobu slunečního svitu. Pro firmy se teď navíc otevírá nabídka výhodných dotací do výše až 50% z pořizovací ceny!

Olověné baterie pro ukládání solární energie

7.10.2015 | v sekci:
Jak fungují olověné akumulátory v ostrovních a hybridních solárních systémech? Jaké typy je vhodné vybírat pro ukládání energie z obnovitelných zdrojů? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody olověných baterií oproti jiným typům a kolik stojí peněz?

Kolik peněz ušetří fotovoltaická elektrárna?

Kolik solární panely vyrobí každý rok energie a jaký podíl z vlastní výroby lze využít přímo ve vašem domě? Můžete dodávat elektřinu do sítě? Kolik bude stát pořízení fotovoltaiky a jaká bude návratnost vaší investice?
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram