Získat nabídku

Fotovoltaika

Potřebujete stavební povolení na montáž FVE?

6.12.2021 | v sekci:
Zajímá vás, zda musíte mít podle platného zákona na střešní instalaci fotovoltaických panelů ohlášku nebo stavební povolení? Jak řešit instalaci solárních elektráren v CHKO nebo v zónách památkové ochrany? Kdy potřebujete územní rozhodnutí nebo územní souhlas?

Splňujete podmínky dotace Nová zelená úsporám?

Příspěvek až 225 000 Kč z dotačního programu Nová zelená úsporám mohou získat majitelé rodinných domů. Peníze dostanete na realizaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 10 kWp s akumulací i bez. Přebytky elektřiny můžete "ukládat" do ohřevu teplé vody nebo do lithiových baterií.

Stát rozdává lukrativní dotace na fotovoltaiku

20.10.2021 | v sekci: ,
Program Nová zelená úsporám stále ještě přispívá lidem na pořízení střešní fotovoltaické elektrárny, Majitelé rodinných domů mohou získat neuvěřitelných 170 000 Kč. Jaké typy fotovoltaických systémů jsou podporovány a co musíte splnit pro získání příspěvku?

Střešní fotovoltaické elektrárny jsou osvobozeny od daní

27.8.2021 | v sekci:
Skvělá zpráva pro všechny zájemce o vlastní fotovoltaickou elektrárnu na rodinném domě. Příjmy z provozování fotovoltaických elektráren o výkonu do 10 kWp jsou osvobozeny od daně z příjmu. Osvobození se vztahuje na příjmy z prodeje přebytků elektřiny do sítě.

Kolik stojí fotovoltaická elektrárna?

29.10.2020 | v sekci:
Zákazníci se nás často ptají, co je součástí ceny instalace sluneční elektrárny na klíč? Co všechno zahrnuje kalkulace ceny FVE, kterou vidíte v našich nabídkách? Jaký vliv na cenu instalace má dotace Nová zelená úsporám? A jak se počítá návratnost investice?

Jak připravit dům na instalaci FV elektrárny?

13.10.2020 | v sekci:
Pokud stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, určitě proveďte přípravu na instalaci FVE. Včasnou přípravou, která je poměrně jednoduchá a laciná si ušetříte mnoho komplikací v okamžiku, kdy se rozhodnete solární panely na vaši střechu skutečně umístit.

Jak velkou fotovoltaickou elektrárnu potřebujete?

1.7.2020 | v sekci:
Kolik fotovoltaických panelů musí ležet na střeše rodinného domu, aby vyrobily dostatek energie pro pokrytí vaší spotřeby? Jak velká fotovoltaická elektrárna se vejde na vaši střechu? Jaká velikost FVE je povolená, abyste neztratili nárok na dotace?

Na co se nikdy neptat, když kupujete solární elektrárnu?

27.1.2020 | v sekci:
Pokud se zajímáte o instalaci fotovoltaické elektrárny na váš dům, pak prostě musíte vypadat před dodavateli co nejinformovaněji. Je pak mnohem menší pravděpodobnost, že se vám bude dodavatel snažit prodat něco, co nechcete.

5 typů lidí, kteří si kupují solární panely

4.3.2019 | v sekci: ,
Pokud si plánujete pořídit na váš dům solární panely, pak brzy budete patřit mezi solární investory. Identifikovali jsme 5 základních typů solárních investorů. Patříte mezi žabičkáře, účetní, elektrikáře, odpadlíky nebo proroky?

Jak funguje střešní fotovoltaická elektrárna?

10.8.2018 | v sekci:
Co umí fotovoltaická elektrárna, jaké jsou její součásti? Jak se solární elektrárny připojují do sítě, jakou administrativu to obnáší? Potřebujete pro provoz solární elektrárny nějaké povolení nebo licenci? Jak je možné optimalizovat vlastní spotřebu elektřiny vyrobené ve FVE?

Často kladené dotazy (FAQ) - fotovoltaika

18.1.2018 | v sekci:
Nejčastější dotazy, na které odpovídáme našim zákazníkům o solárních panelech a fotovoltaických elektrárnách. Zde najdete základní informace fungování komponentů v síťových FV elektrárnách, hybridních systémech (grid-free), ostrovních systémech, dále informace o akumulátorech, regulátorech dobíjení, solárních střídačích.

Jak se oceňují střešní fotovoltaické elektrárny?

16.3.2017 | v sekci:
Při prodeji rodinného domu s fotovoltaickou elektrárnou mnohdy jeho majitelé vůbec netuší, jakou hodnotu má elektrárna a kolik si za její prodej mohou říct peněz. Velmi často to nevědí ani realitní agenti. Někteří dokonce fotovoltaickou elektrárnu mylně považují za překážku v prodeji domu.

Získejte až 50% dotaci na fotovoltaiku pro firmy

29.8.2016 | v sekci:
Solární elektrárna je pro firmy skvělým nástrojem dosahování úspor nákladů na energie. Provoz většiny firem a průmyslových podniků kopíruje denní dobu slunečního svitu. Pro firmy se teď navíc otevírá nabídka výhodných dotací do výše až 50% z pořizovací ceny!

Olověné baterie pro ukládání solární energie

7.10.2015 | v sekci:
Jak fungují olověné akumulátory v ostrovních a hybridních solárních systémech? Jaké typy je vhodné vybírat pro ukládání energie z obnovitelných zdrojů? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody olověných baterií oproti jiným typům a kolik stojí peněz?

Kolik peněz ušetří fotovoltaická elektrárna?

Kolik solární panely vyrobí každý rok energie a jaký podíl z vlastní výroby lze využít přímo ve vašem domě? Můžete dodávat elektřinu do sítě? Kolik bude stát pořízení fotovoltaiky a jaká bude návratnost vaší investice?

Jak umístit na váš dům solární panely?

17.9.2015 | v sekci: ,
Pro instalaci fotovoltaických panelů vždy hledejte nejvíce osluněnou část vašeho rodinného domu. Kromě střechy je můžete umístit na fasádu budovy nebo balkón. Z panelů můžete vytvořit na domě markýzu, která poskytuje zastínění obytných prostor. A pokud nemáte místo na domě, můžete využít pozemek kolem domu.

Jak funguje ostrovní fotovoltaický systém?

27.3.2015 | v sekci:
Co je to ostrovní (off-grid) systém a z jakých komponentů se skládá? Jak se zapojuje regulátor dobíjení, k čemu slouží měnič a jak se dimenzuje kapacita solárních baterií?
Nová zelená úsporám logo

Fotovoltická elektrárna o výkonu 2,7 kWp na klíč
za 113 000 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram