Získat nabídku

Jak se stát solárním baronem ještě dnes? Kolik si vyděláte?

30.7.2020 | Autor: Vladimír Matajs

Ano, solárním baronem, tedy investorem do velkých solárních elektráren se můžete stát i letos. Velkými solárními elektrárnami jsou myšleny investiční celky o výkonu desítek megawattů. Ne, nepotřebujete na to stovky milionů korun. Stačí si koupit dluhopisy nebo podílové listy investiční společnosti. Ne, opravdu se nejedná o solární elektrárny na polích v České republice.

A proč byste měli svoje peníze investovat právě do solárních elektráren? Kvůli bezkonkurenční výnosnosti 9 % až 12 % p.a., která z tohoto instrumentu dělá ideální prostředek pro dlouhodobé zhodnocení vašich úspor.

Produkty, které by vás mohly zajímat

Hlad po zdrojích a hodně slunečního záření

Německá investiční společnost ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH se specializuje na investice do obnovitelných zdrojů v asijských zemích jako Filipíny, Vietnam, Kambodža nebo Indie. Proč právě v těchto exotických zemích na druhém konci světa? Ve všech zmíněných lokalitách v posledních letech probíhá bouřlivý ekonomický a průmyslový rozvoj. Do těchto zemí se díky stále nízké ceně lidské práce částečně přesouvají výrobní kapacity z Číny.

Nové továrny vyžadují přísun energie, která se stává nedostatkovým zbožím. Jednou z hlavních předností solárních elektráren je fakt, že i velké výkony mohou být postaveny a připojeny do sítě opravdu rychle, v řádu několika měsíců. Oproti tomu vybudovat klasické uhelné nebo plynové elektrárny trvá mnoho let. Obnovitelné zdroje tedy hrají důležitou roli v dalším ekonomickém rozvoji jihovýchodní Asie a poptávka po čisté energii je na mnoho dalších let zajištěna. Je zde velký hlad po investicích do energetiky.

Energie jako nedostatkové zboží

Mezi lety 2000 a 2010 stoupla potřeba energie v oblasti Asie/Pacifiku o 72,5 %. Asie již dnes spotřebovává 34 % celosvětové energie, v roce 2035 to má být přes 50 %. Celých 88 % energie v Asii se z důvodu chybějících vlastních zdrojů vyrábí z dovážených, drahých a "špinavých" fosilních zdrojů jako jsou uhlí, ropa a plyn.

HN: Češi investují miliony do zelené energie na Filipínách

Informace o investičních možnostech do obnovitelných zdrojů v jihovýchodní Asii a o investičních možnostech společnosti Thomas Lloyd v článku na Hospodářských novinách.

Díky příznivému podnebí v asijských zemích poblíž rovníku dokáží solární panely vyrobit až o 50% energie více, než kolik jsou schopny vyrobit v podmínkách České republiky. Oproti ČR se v Asii dají pořídit lacinější pozemky a rovněž montážní práce vychází o mnoho levněji. Drtivá většina solárních panelů se vyrábí v Asii a díky jednodušší přepravě jsou levnější i použité technologie.

Jak to funguje?

Infrastrukturní investice ThomasLloyd v jihovýchodní Asii

Stáhněte si prezentaci pro investory Thomas Lloyd

Prezentace pro investory, 5 investičních strategií, referenční projekty (3 MB)

Výhody investic do solárních elektráren v Asii

vysoká poptávka po elektřině a nových energetických zdrojích

skvělé osvitové podmínky zajišťující vysoký výnos solárních panelů

levnější technologie ve srovnání s Evropou

levné pozemky a pracovní síla

Solární elektrárny jsou ihned po dokončení odprodány

Investiční společnost ThomasLloyd používá finanční prostředky svých investorů na výstavbu velkých solárních elektráren v Asii. Činí tak nikoliv proto, aby vydělávala na jejich dlouhodobém provozování, ale naopak ještě během výstavby již má na hotové elektrárny domluvené kupce.

Díky široké základně odborníků a inženýrů disponuje potřebnými zkušenostmi a know-how, aby dokázala solární elektrárny stavět rychle, kvalitně, ale hlavně za dobrou cenu. Hotová elektrárna se stává prodejním artiklem, o který mají zájem investiční fondy nebo lokální energetické společnosti.

Cílem společnosti ThomasLloyd je tedy stavět fotovoltaické elektrárny, aby po dokončení vydělala na jejich prodeji. Zcela tak odpadají ekonomická a politická rizika, která by mohla vyplývat z dlouhodobého vlastnictví těchto zdrojů.

Thomas Lloyd řídí přípravu projektů i samotnou výstavbu

Investiční společnost ThomasLloyd buďto sama připravuje projekty solárních elektráren, nebo nakupuje projekty připravené, a to včetně pozemků. Kromě fotovoltaických elektráren se specializuje i na výstavbu větrných elektráren nebo zdrojů spalující odpady ze zemědělství, nejčastěji biomasu z cukrové třtiny. Hlavní přidanou hodnotou společnosti je schopnost technicky zrealizovat projekt včas a za nízké náklady.

Klíčem k úspěchu je perfektní řízení rizik

Veškerá rizika spojená s výstavbou solárních elektráren jsou kryta pojištěním. Investorům tak nehrozí finanční ztráty způsobené například živelními pohromami. Dodavatelé technologií a montážních prací jsou pečlivě vybíráni v otevřených tendrech tak, aby bylo dosaženo požadované kvality provedení a projekty byly dokončovány včas a za příznivou cenu. Díky získaným zkušenostem z již realizovaných projektů se daří fotovoltaické elektrárny stavět stále efektivněji. I to je důvod, proč dokáže společnost ThomasLloyd vyplácet svým investorům tak skvělé výnosy.

Fakta o investiční společnosti ThomasLloyd

ThomasLloyd 
Historie17 let
V České republice od roku2015
Počet privátních i institucionálních klientů celosvětově60 000
Rating investičního procesu fondu ThomasLloyd SICAVAAA
Upsaný akciový kapitál ThomasLloyd Group LTD.94 mil. EUR
Spravovaný majetek3,49 mld. EUR
Zaměstnanců250
Poboček a zastoupení17
Počet zemí, kde ThomasLloyd funguje12
Představení investiční společnosti ThomasLloyd v číslech

Investice do základních potřeb lidstva

  • Udržitelná infrastruktura - obnovitelné zdroje energie, zásobování, využití a likvidace odpadu, doprava, sociální infrastruktura, komunikace
  • Udržitelné zemědělství - výroba/balení potravin, velkoobchod a maloobchod s potravinami, potravinářské technologie, lesnictví, biomasa, využití dřevního a lesního odpadu, energetické rostliny, využití zemědělského odpadu, biopaliva druhé generace
  • Udržitelné nemovitosti - bytová výstavba, renovace a sanace, údržba budov, kvalita vody a vnitřního ovzduší, rozvoj obcí, cenově dostupný prostor pro bydlení
  • Udržitelné financování - zelené a sociální dluhopisy, (re)financování nových a/nebo stávajících vhodných projektů na ochranu klimatu a životního prostředí a sociálních projektů, inkluzivní financování

Myslet globálně, investovat efektivně

Trojice výnosů - Investiční příležitosti ThomasLloyd
Trojice výnosů - Investiční příležitosti ThomasLloyd

5 investičních strategií ušitých vám na míru

Investiční filozofie, investiční pokyny a omezení udržitelných věcných hodnot správy majetku od ThomasLloyd se výrazně liší od tradičních nabídek. Investorům nabízejí jasné výhody zformulované do pěti investičních strategií, které zohledňují jednotlivé investiční cíle, rizikový profil, stejně tak investiční horizont každého jednotlivého investora.

  1. LIKVIDITA = optimalizace úrokových výnosů. Zaměřuje se na zachování kapitálu a současně vytváření úrokových výnosů očištěných o riziko.
  2. STABILITA = ochrana proti inflaci. Je zaměřena na zachování kapitálu očištěného o inflaci (zajištění kupní síly) při současném využití výnosových příležitostí s omezeným rizikem.
  3. RENTA = pravidelný příjem. Zaměřuje se na dlouhodobé zachování stávajících aktiv s trvalým dosahováním úrokových a dividendových výnosů, a dále příjmů z pronájmu a pachtu.
  4. RŮST = budování majetku nezávisle na kapitálovém trhu. Zaměřuje se na dlouhodobý růst hodnoty aktiv prostřednictvím kapitálových zisků.
  5. DYNAMIKA = podnikatelsky charakterizovaný rozvoj bohatství. Zdůrazňuje dlouhodobou výkonnost aktiv zaměřenou na příležitostech prostřednictvím kapitálových zisků.

Pro všechny investiční strategie je společná digitální platforma pro správu aktiv. Investovat lze v CZK, EUR, CHF, GBP a USD. Je možná jednorázová investice, ale i spořící plány.

Parametry investičních strategií ThomasLloyd

StrategieLIKVIDITASTABILITARENTARŮSTDYNAMIKA
Výnos ∅ p.a.
1,75 %

4 %

6,5 %

9 %

12 %
Min. doba
investice
6 měsíců2 roky2 roky2 roky2 roky
Doporučená
doba
> 6 měs.> 2 roky> 5 let> 8 let> 10 let
Výpovědní lhůta90
dnů
6
měsíců
12
měsíců
24
měsíců
24
měsíců
Parametry investičních strategií ThomasLloyd

Detailní informace o možnosti investic s ThomasLloyd

Prezentace pro investory, 5 investičních strategií, referenční projekty (3 MB)

Success story

Solární elektrárna SaCaSol I o výkonu 45 MWp

Fotovoltaická elektrárna Fotovoltaická elektrárna SaCaSol ve městě San Carlos v provincii Negros Occidental na Filipínách má špičkový výkon 45 MWp. Uvedení do provozu její první části proběhlo za účasti prezidenta Benigna Aquina III v květnu 2014.

V první ze čtyř etap bylo nainstalování 13 MWp solárních panelů. V dalších fázích pak přibylo dalších 32 MWp, které byly postupně uváděny do provozu. Celá elektrárna byla dokončena v srpnu 2015, avšak již v červenci byla společností ThomasLloyd se ziskem prodána konečným investorům.

V polovině roku 2015 ThomasLloyd odprodala na Filipínách solární elektrárny o celkovém výkonu 125 MWp. Mnoho dalších podobných projektů je v realizaci, podívejte se prosím na referenční projekty Thomas Lloyd.

Jak se stát solárním baronem ještě dnes? A kolik Vám to vydělá?
Fotovoltaická elektrárna SaCaSol I v financovaná ThomasLloyd na Filipínách

Pozitivní efekty pro životní prostředí i místní ekonomiku

Díky realizaci obnovitelných zdrojů v asijských zemích se daří nahrazovat tradiční výrobu elektřiny pomocí spalování uhlí nebo zemního plynu. Investice společnosti ThomasLloyd pomáhají v zemích jeho působnosti šetřit životní prostředí a snižovat emise CO2.

V místě výstavby elektráren je využívána místní pracovní síla, čímž pomáháme zvyšovat lokální zaměstnanost. Pomocí decentralizovaných obnovitelných zdrojů lze dodávat energii lokálně tam, kde je potřeba. Elektřinu z OZE není potřeba transportovat na dlouhé vzdálenosti a tím zatěžovat dálková vedení. Obnovitelné zdroje jsou klíčem pro další ekonomický rozvoj států jihovýchodní Asie.

Nyní se můžete přidat i vy

Společnost ThomasLloyd v roce 2015 otevřela pobočku v Praze. Pokud vás zajímá, jak můžete investovat do produktů společnosti ThomasLloyd v ČR, pak prosím vyplňte následující formulář.

Obratem se s vámi spojí obchodní zastoupení ThomasLloyd v České republice a poskytne vám podrobnější informace o produktech, činnosti a dosavadních výsledcích společnosti.

Už chybí jen jeden krok, vyplnit formulář

Mohlo by vás také zajímat

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram