Jak se stát solárním baronem ještě dnes? Kolik můžete vydělat?

Ano, solárním baronem, tedy investorem do velkých solárních elektráren se můžete stát i v roce 2017. Velkými solárními elektrárnami jsou myšleny investiční celky o výkonu desítek megawattů. Ne, nepotřebujete na to stovky milionů korun, stačí si koupit dluhopis investičního společnosti. Ne, opravdu se nejedná o solární elektrárny na polích v České republice. A proč byste měli svoje peníze investovat právě do solárních elektráren? Kvůli bezkonkurenční výnosnosti až 8% p.a., která z tohoto instrumentu dělá ideální prostředek pro dlouhodobé zhodnocení Vašich úspor.

Vysoká poptávka po nových zdrojích a hodně slunečního záření

Německý investiční společnost ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH se specializuje na investice do obnovitelných zdrojů v asijských zemích jako Filipíny, Vietnam nebo Kambodža. Proč právě v těchto exotických zemích na druhém konci světa? Ve všech zmíněných lokalitách v posledních letech probíhá bouřlivý ekonomický a průmyslový rozvoj. Do těchto zemí se částečně přesouvají výrobní kapacity z Číny, kde rychle roste cena práce.

Nové továrny vyžadují přísun energie, která se stává nedostatkovým zbožím. Jednou z hlavních předností solárních elektráren je fakt, že i velké výkony mohou být postaveny a připojeny do sítě opravdu rychle, v řádu několika měsíců. Oproti tomu vybudovat klasické uhelné nebo plynové elektrárny trvá mnoho let. Obnovitelné zdroje tedy hrají důležitou roli v dalším ekonomickém rozvoji jihovýchodní Asie a poptávka po čisté energii je na mnoho dalších let zajištěna. Je zde velký hlad po investicích do energetiky.

Energie jako nedostatkové zboží
Mezi lety 2000 a 2010 stoupla potřeba energie v oblasti Asie/Pacifiku o 72,5 %. Asie již dnes spotřebovává 34 % celosvětové energie, v roce 2035 to má být přes 50 %. Celých 88 % energie v Asii se z důvodu chybějících vlastních zdrojů vyrábí z dovážených, drahých fosilních zdrojů jako jsou uhlí, ropa a plyn.
HN: Češi investují miliony do zelené energie na Filipínách
Informace o investičních možnostech do obnovitelných zdrojů v jihovýchodní Asii a o investičních možnostech společnosti Thomas Lloyd v článku na Hospodářských novinách.

Díky příznivému podnebí v asijských zemích poblíž rovníku dokáží solární panely vyrobit až o 50% energie více, než kolik jsou schopny vyrobit v podmínkách České republiky. Oproti ČR se zde dají pořídit lacinější pozemky a rovněž montážní práce vycházejí o mnoho levněji. Drtivá většina solárních panelů se vyrábí v Asii a proto díky kratší přepravě vychází výhodněji i samotné technologie.

Jak to funguje?

 

Jaké jsou hlavní výhody investic do solárních elektráren v Asii?

  • vysoká poptávka po elektřině a nových energetických zdrojích
  • skvělé osvitové podmínky zajišťující vysoký výnos solárních panelů
  • levnější technologie ve srovnání s Evropou
  • levné pozemky a pracovní síla

Solární elektrárny jsou ihned po dokončení odprodány

Investiční společnost ThomasLloyd používá finanční prostředky svých investorů na výstavbu velkých solárních elektráren v Asii. Činí tak nikoliv proto, aby vydělávala na jejich dlouhodobém provozování, ale naopak ještě během výstavby již má na hotové elektrárny domluvené kupce. Díky široké základně odborníků a inženýrů disponuje potřebnými zkušenostmi a know-how, aby dokázala solární elektrárny stavět rychle, kvalitně, ale hlavně za dobrou cenu. Hotová elektrárna se stává prodejním artiklem, o který mají zájem investiční fondy nebo lokální energetické společnosti. Cílem společnosti ThomasLloyd je tedy stavět fotovoltaické elektrárny, aby po dokončení vydělala na jejich prodeji. Zcela tak odpadají ekonomická a politická rizika, která by mohla vyplývat z dlouhodobého vlastnictví těchto zdrojů.

Thomas Lloyd řídí přípravu projektů i samotnou výstavbu

Investiční společnost ThomasLloyd buďto sama připravuje projekty solárních elektráren, nebo nakupuje projekty připravené, a to včetně pozemků. Kromě fotovoltaických elektráren se specializuje i na výstavbu větrných elektráren nebo zdrojů spalující odpady ze zemědělství, nejčastěji biomasu z cukrové třtiny. Hlavní přidanou hodnotou společnosti je schopnost technicky zrealizovat projekt včas a za nízké náklady.

Klíčem k úspěchu je perfektní řízení rizik

Veškerá rizika spojená s výstavbou solárních elektráren jsou kryta pojištěním. Investorům tak nehrozí finanční ztráty způsobené například živelními pohromami. Dodavatelé technologií a montážních prací jsou pečlivě vybíráni v otevřených tendrech tak, aby bylo dosaženo požadované kvality provedení a projekty byly dokončovány včas a za příznivou cenu. Díky získaným zkušenostem z již realizovaných projektů se daří fotovoltaické elektrárny stavět stále efektivněji. I to je důvod, proč dokáže společnost ThomasLloyd vyplácet svým investorům tak skvělé výnosy.

Aktuální investiční možnosti v České republice

Nyní jsou pro Vás stále ještě dostupné zaknihované dluhopisy, vedené v centrální evidenci zaknihovaných cenných papírů v České republice. Jsou vydané ve formě na doručitele v souladu s českými právními předpisy, zejména zákonem č. 190/2004 Sb., o dluhopisech. Každý z dluhopisů je vydáván ve jmenovité hodnotě 10.000 Kč a je splatný 31. prosince 2037, nedojde-li k předčasnému odkoupení dluhopisů na základě práva vlastníka dluhopisů na jejich odprodej nebo k předčasnému splacení dluhopisů z rozhodnutí emitenta.

Produkty CTI 2 CZK CTI 4 CZK
ISIN CZ0003515364 CZ0003515355
Emitent ThomasLloyd Cleantech Infrastructure (Czech) a.s.
Úrokový výnos 5,2 % p.a. 7,0 % p.a.
Typ úrokového výnosu rozdíl mezi jmenovitou hodnotou dluhopisu a jeho nižším emisním kurzem pevná úroková sazba
Výplata úrokového výnosu průběžně se nevyplácí čtvrtletně, vždy k 31. březnu, 30. červnu, 30. září a 31. prosinci každého roku
Minimální výše investice 150.000 Kč 300.000 Kč
Maximální Výše emise 500.000.000 Kč 1.000.000.000 Kč
Lhůta pro upisování emise končí v listopadu 2017
Možnost odprodeje dluhopisů nejdříve 30.6.2019 a následně k 31.12 každého dalšího kalendářního roku nejdříve 30.6.2021 a následně k 31.12 každého dalšího kalendářního roku
Výstavce patronátního prohlášení, výše kapitálu ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH, 90.488.008 EUR

Úspěšný příklad: solární elektrárna SaCaSol I o výkonu 45 MWp

Fotovoltaická elektrárna Fotovoltaická elektrárna SaCaSol ve městě San Carlos v provincii Negros Occidental na Filipínách má špičkový výkon 45 MWp. Uvedení do provozu její první části proběhlo za účasti prezidenta Benigna Aquina III v květnu 2014. V první ze čtyř etap bylo nainstalování 13 MWp solárních panelů. V dalších fázích pak přibylo dalších 32 MWp, které byly postupně uváděny do provozu. Celá elektrárna byla dokončena v srpnu 2015, avšak již v červenci byla společností ThomasLloyd se ziskem prodána konečným investorům. V polovině roku 2015 ThomasLloyd odprodala na Filipínách solární elektrárny o celkovém výkonu 125 MWp. Mnoho dalších podobných projektů je v realizaci, podívejte se prosím na referenční projekty Thomas Lloyd.

Fovovoltaická elektrárna SaCaSol I v San Carlos na Filipínách o výkonu 45 MWp

 

Pozitivní efekty pro životní prostředí i místní ekonomiku

Díky realizaci obnovitelných zdrojů v asijských zemích se daří nahrazovat tradiční výrobu elektřiny pomocí spalování uhlí nebo zemního plynu. Investice společnosti ThomasLloyd pomáhají v zemích jeho působnosti šetřit životní prostředí a snižovat emise CO2. V místě výstavby elektráren je využívána místní pracovní síla, čímž pomáháme zvyšovat lokální zaměstnanost.

Pomocí decentralizovaných obnovitelných zdrojů lze dodávat energii lokálně tam, kde je potřeba. Elektřinu z OZE není potřeba transportovat na dlouhé vzdálenosti a tím zatěžovat dálková vedení. Obnovitelné zdroje jsou klíčem pro další ekonomický rozvoj států jihovýchodní Asie.

Nyní se můžete přidat i Vy

Společnost ThomasLloyd v roce 2015 otevřela pobočku v Praze. Pokud Vás zajímá, jak můžete investovat do produktů společnosti ThomasLloyd v ČR, pak prosím vyplňte následující formulář. Obratem se s Vámi spojí obchodní zastoupení ThomasLloyd v České republice a poskytne Vám podrobnější materiály o činnosti a dosavadních výsledcích společnosti.

Pro další informace vyplňte a odešlete tento formulář

 

Kam dále?

Produkt - solární panel IBC PolySol 260CS

Fotovoltaický panel IBC PolySol 260CS

Polykrystalický fotovoltaický panel představuje spolehlivou klasiku, která poskytuje vysokou účinnost, zajímavé záruční podmínky a je k dostání za rozumnou cenu ...
Zobrazit více
Produkt - Solární stringový jednofázový střídač SMA Sunny Boy 2.5

Jednofázový střídač SMA SunnyBoy 2.5

Jednofázový střídač SMA SunnyBoy typu 1VL je zcela novým konceptem měničů největšího světového výrobce. Z těla měniče zcela zmizel display, ...
Zobrazit více
Fotovoltaická elektrárna pro vlastní spotřebu o výkonu 3,12 kWp

FVE pro vlastní spotřebu o výkonu 3,12 kWp

Tato sluneční elektrárna vyrábí elektřinu výhradně pro pokrytí vlastní spotřeby v domě. Elektrárna napájí třífázově všechny elektrické rozvody a spotřebiče ...
Zobrazit více

 

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům