Získat nabídku

O energiích a úsporách

Splňujete podmínky dotace Nová zelená úsporám?

Příspěvek až 176 000 Kč z dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat, pokud jste majitelem rodinného domu. Peníze dostanete na realizaci fotovoltaické elektrárny, maximální dotovaný výkon činí 10 kWp. Fotovoltaika může být s akumulací do lithiových baterií i bez ní. Přebytky elektřiny můžete také "ukládat" do ohřevu teplé vody nebo je v omezené míře dodávat do distribuční sítě.

Virtuální baterie: podvod nebo zázrak?

5.2.2024 | v sekci:
Virtuální baterie je zajímavá možnost využití přebytků z vaší sluneční elektrárny. Pokud nevyužijete všechnu vyrobenou elektřinu z vlastní FVE, pak přebytečnou energii dodáte do distribuční sítě a později si uloženou energii ze sítě zase vyzvednete. Zní to fantasticky, ale je to opravdu tak výhodné, jak to na první pohled vypadá?

NZÚ Light: solární panely zadarmo

17.1.2024 | v sekci:
Dotační program Nová zelená úsporám Lignt nyní přináší možnost získat solární panely na střechu vašeho domu zcela zdarma, pokud jste důchodce nebo žijete v nízkopříjmové domácnosti. Jak NZÚ Light funguje a kdo může tuto dotaci získat?

Proč lidem vadí solární panely?

28.12.2023 | v sekci:
Solární panely by chtěl mít na střeše svého domu každý. Tedy skoro každý. Proč jsou fotovoltaické elektrárny dotované? Dotace jsou přece špatné, ať si svoje panely zaplatí každý sám! Jak je to s životností panelů? A jak se budou fotovoltaické elektrárny recyklovat?

9 faktů o dotacích na FVE pro rodinné domy

1.11.2023 | v sekci:
Z dotačního programu Nová zelená úsporám můžete nyní získat až 220 000 Kč na fotovoltaickou elektrárnu na váš rodinný dům. Na co se nás v souvislosti s dotací NZÚ zákazníci nejčastěji ptají? Co musíte splnit a jaké jsou podmínky získání dotace? Kdo může o dotaci žádat?

Stát rozdává lukrativní dotace na fotovoltaiku

Program Nová zelená úsporám stále přispívá lidem na pořízení fotovoltaické elektrárny na rodinný dům. Majitelé rodinných domů mohou získat neuvěřitelných 220 000 Kč. Jaké typy fotovoltaických systémů jsou podporovány a co musíte splnit pro získání příspěvku?

11 důvodů, proč si nekupovat solární panely

10.7.2023 | v sekci:
Říkáte si: Na moji střechu solární panely nikdy nesmí? Ťukáte si na čelo, kdykoliv vidíte střechu nějakého domu pokrytou fotovoltaikou? Člověk, který si pořídí solární panely je podle vás deviant a ekoterorista? Pak je tento článek přesně pro vás!

Dotace na fotovoltaické elektrárny pro bytové domy

19.6.2023 | v sekci:
Dotační program NZÚ 2030 umožňuje majitelům a obyvatelům bytových domů získat příspěvek na instalaci fotovoltaické elektrárny. Vyrobená elektřina musí být určena pro pokrytí provozu společných prostor domu, dobíjení elektromobilů ale také na snížení spotřeby elektřiny v jednotlivých jednotkách bytového domu.

5 typů lidí, kteří si kupují solární panely

22.5.2023 | v sekci:
Pokud si plánujete pořídit na váš dům solární panely, pak brzy budete patřit mezi solární investory. Identifikovali jsme 5 základních typů solárních investorů. Patříte mezi žabičkáře, účetní, elektrikáře, odpadlíky nebo proroky?

Geniální solární žárovka z PET lahve

20.3.2023 | v sekci:
Využití solární energie může mít mnoho podob. Některé z nich jsou trochu netradiční. Na Filipínách potřebovali obyvatelé příměstského slumu světlo do svých prostých příbytků a vyřešili to jednoduše, chytře a hlavně levně.

Jak se recyklují solární panely a kdo to zaplatí?

27.9.2021 | v sekci:
Jsou solární panely nebezpečný odpad? Jak se budou recyklovat, až doslouží? Jaká je životnost fotovoltaických panelů a kdo zaplatí jejich recyklaci? Dozvíte se v tomto článku.

Jak se stát solárním baronem ještě dnes? Kolik si vyděláte?

30.7.2020 | v sekci:
Do čeho investují opravdoví solární baroni a kolik vydělávají? Vyplatí se dnes ještě investice do fotovoltaiky? Ve kterých zemích je výhodné nakupovat obnovitelné zdroje a proč? Chcete se také stát solárním baronem? Umíme to zařídit!

Solární elektrárna na splátky? Geniální investice pro každého!

18.4.2016 | v sekci:
Hledáte skvělou investici? Máte dům a na něm střechu s dostatkem prostoru pro umístění solárních panelů? Přemýšleli jste o pořízení fotovoltaické elektrárny na splátky? Elektrárna zvýší cenu vašeho domu a navíc pomáhá sama sebe zaplatit.

Kolik peněz ušetří fotovoltaická elektrárna?

Kolik solární panely vyrobí každý rok energie a jaký podíl z vlastní výroby lze využít přímo ve vašem domě? Můžete dodávat elektřinu do sítě? Kolik bude stát pořízení fotovoltaiky a jaká bude návratnost vaší investice?

Módní trendy solárních panelů v roce 2015

20.6.2015 | v sekci:
Co je IN podle aktuálních technologických trendů v oblasti solární energie? V čem jsou nové solární panely lepší, jaká je nejlepší metoda pro diagnostiku panelů a jakým směrem jde vývoj solárních baterií?

9 největších lží a omylů české energetiky

5.5.2015 | v sekci:
Říká se, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. V energetice známe mnoho omylů a nesmyslů, které jsou nám stále dokola předkládány jako dogma a o jejichž pravdivosti už jsme přestali pochybovat. Podívejme se společně na několik z nich.
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram